CryptoBox 800 UHD

V Joyne postupně končí programy

| redakce | tisk

Zákazníci nizozemské a belgické pay-tv platformy Joyne (Eutelsat 9B) postupně přicházejí o šířené programy. V nabídce již nejsou některé stanice americké společnosti Discovery a dalších vysílatelů.

Jako první v Joyne skončil hudební kanál Nashville TV. Na programové pozici se nyní vysílá textová informace o ukončené distribuci a možnosti přechodu na DTH platformy Canal Digitaal a TV Vlaanderen operátora M7 Group.

Textová informace pro zákazníky Joyne
▲ Textová informace pro zákazníky Joyne

Dnes v Joyne se odmlčely další stanice - zákazníci již nemohou přijímat programy americké společnosti Discovery - konkrétně programy Discovery HD, ID HD, TLC, Eurosport1 HD a Eurosport2 HD a dále také sportovní stanici Ziggo Sport Racing, dokumentární Crime+Investigation a také již v Joyne nejsou programy Meiden van Holland, Secret Circle, ESPN3 a Family7.

Platforma Joyne ukončila z ekonomických důvodů svoji činnost. Provoz této DTH služby dočasně zajistila společnost M7 Group. Divákům nabídla cenově zvýhodněný přechod na své zmíněné služby Canal Digitaal a TV Vlaanderen, které se vysílají z jiného satelitního systému - Astra na pozicích 23,5°E a 19,2°E a také v jiných systémech podmíněného systému Nagra MA/Mediaguard (programy Joyne používají CA systém Conax).