Rakousko chce ukončit analogové vysílání v roce 2010
| redakce | tiskRakousko má již hotový plán přechodu na digitální (pozemní) vysílání. Podle vládního plánu bude stávající analogové vysílání ukončeno v roce 2010. Značnou roli při zavádění digitálního vysílání má hrát rakouská veřejnoprávní ORF. To vyvolává značné protesty u komerčních stanic.
Broadcasterům privátních stanic se nelíbí, že veřejnoprávní ORF bude moci již brzy spustit vlastní multiplex digitální terestrické televize.
Testovací vysílání v DVB-T proběhlo u našich jižních sousedů v roce 2004. Ve městě Graz (Štýrský Hradec) byla otestována např. interaktivní technologie MHP a další. Na start digitální pozemní televize bude zainvestováno 6,75 mln. eur.
zdroj: satkurier.pl,DF
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Případ s koncem
20:00 John Chisum
20:20 Policie Modrava II (4)
20:15 Indiana Jones a nástroj osudu
20:10 Hrabě Monte Christo (3)
20:05 Katie Fforde: Maják s vyhlídkou
20:30 Srdcia
20:10 Budujeme Slovensko III
20:30 Horná Dolná VII. (3)
20:20 Anton Špelec, ostrostřelec