Quantcast

Na Slovensku začal vysílat kanál TLC HD

| redakce | tisk

Na slovenském televizním trhu působí další kanál ve vysokém rozlišení (HDTV). Společnost Discovery začala tamním divákům nabízet svůj dokumentární kanál TLC v HD kvalitě. Doposud byla tato stanice poskytována jen v klasickém SD rozlišení.

TLC HD je součástí nabídky kabelového operátora UPC, který nyní nabízí již 103 stanic v HD. Tento program umístil na 165. pozici a je dostupná s balíčky Komfort a Komplet. Informoval o tom portál Živé.sk.

Testovací vysílání TLC HD probíhalo na satelitu v rámci distribuční linky před několika měsíci. Start se ale odložil. TLC se zaměřuje na pořady týkající se svateb, módy, jídla rodičovství, cestování a dalších témat, které zajímají především ženy. Vysílání je lokalizováno formou dabingu do češtiny a slovenštiny.

UPC vedle TLC HD nabízí v HD rozlišení také stanici Pervyj kanal HD (Pervyj kanal Vsemirnaja Sietj HD, resp. Channel One Russia HD). Stanice je dostupná v ruském balíčku na 530. pozici. Mezinárodní kanál Channel One doposud na satelitu není dostupný v HD, jen v SD.

Obě stanice zároveň skončily v SD. Brzy budou dostupné i v internetové službě Horizon TV.





Reklama




Vybrané články