Quantcast

Discovery uvádí Change Drivers

| redakce | tisk

Discovery od nynějška vysílá na několika kanálech ve svém portfoliu na trzích EMEA zcela novou sérii videí Change Drivers, která zahrnuje pět epizod, jež se budou zabývat naléhavými tématy našeho životního prostředí: Oceán, Příroda, Ovzduší, Odpady a Klima.

Change Drivers má premiéru v rámci iniciativy RISE (Reducing Inequality and Supporting Empowerment) společnosti Discovery, která spojuje globální publikum s příležitostmi proměnit soucit v dopady, a to s důvěryhodnými neziskovými partnery, kteří se specializují na řešení existenčních hrozeb naší doby a vytváření smysluplných změn. Tato zcela nová série zahajuje novou iniciativu, jejímž cílem je zvýšit povědomí diváků o tom, jak změnit svět k lepšímu.

Change Drivers (foto: Discovery)
▲ Change Drivers (foto: Discovery)

První díl věnovaný oceánu a vlivu plastů na život ve vodě i na člověka se zaměřuje na první strůjkyni změny Emily Penn. Je to kapitánka a ochránkyně oceánů, která se věnuje studiu environmentálních problémů v nejodlehlejších částech naší planety. Ve tříminutové epizodě, která seriál otevírá, hovoří o plastovém a chemickém toxickém znečištění oceánů. Emily a její tým neustále testují vodu, aby zjistili, kolik obsahuje plastů, ale také odkud pocházejí a jaké chemické toxické znečištění je se znečištěním plasty spojeno.

Její krev byla testována na 35 chemických látek zakázaných OSN a výsledky ukázaly přítomnost 29 z nich, což je varovným signálem. Založila čistě ženskou nevládní organizaci eXXpedition, jejíž misí je pomoci lidem pochopit skutečný problém plastů a toxického znečištění oceánů. Tato nevládní organizace pořádá průkopnické, čistě ženské výzkumné expedice na moři a virtuální plavby na souši, jejichž cílem je zkoumat příčiny a řešení znečištění oceánů plasty. Založila také platformu SHiFT, webovou stránku, která uživatelům umožňuje pomocí filtrů rychle procházet stovky řešení, jak se vypořádat se znečištěním oceánů plasty. Je skutečně inspirativní a fascinující hybatelkou změn.

První epizoda Change Drivers je již vysílána na Discovery, TLC, Investigation Discovery, HGTV, Food Network, Travel Channel, Discovery Science, Animal Planet, Discovery Family a Real Time v několika regionech, včetně střední Evropy, Maďarska, jižní Afriky, Středního východu, Arábie a Balkánu. Seriál vznikl ve spolupráci se Studiem Birthplace, kreativním studiem a filmovou produkční společností, která se věnuje příběhům o ekologii a humanitárních záležitostech.

zdroj: Discovery

Reklama
Vybrané články