Quantcast

Katolická Telepace opět na satelitu. Díky multistreamu

| redakce | tisk

Vysílání italské katolická televizní stanice Telepace je opět možné přijímat prostřednictvím satelitu. Vysílání tentokrát není šířeno formou DTH (pro individuální příjem), nýbrž skrze distribuční multiplex v režimu multistream.

Telepace spolu s dalšími programy vysílá v rámci multiplexu Rai Ray na satelitu Eutelsat 5 West B 5°W) v režimu multistream. Transpondér pracuje v transalpském paprsku, který primárně pokrývá území Francie a Itálie, nicméně signál je dostatečně silný i v regionu střední Evropy, kde ale postupně slábne.

Telepace HD - záběr z příjmu stanice
▲ Telepace HD - záběr z příjmu stanice

Stanice Telepace původně vysílala pro diváky bezplatné italské platformy TivúSat a ostatní diváky FTA programů přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E. V srpnu loňského roku byla tato distribuce ukončena. Provozovatel se zaměřil na šíření prostřednictvím pozemních vysílačů a také přes Smart TV, které jsou připojeny k internetu.

Kanál Telepace se vysílá v multiplexu v režimu multistream na kmitočtu 11,675 GHz na pozici 5°W. Vysílání je šířeno volně (FTA) v MPEG-4 v HD rozlišení (1440x1080) se zvukem ve formátu MPEG. Pro příjem programu je nutný set top box s podporou režimu multistream a možnost příjmu signálů z pozice 5°W.

technické parametry - Telepace HD:

• Eutelsat 5 West B (5°W), freq. 11,675 GHz, pol. H, SR 35300, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, multistream / stream 2, FTA

Reklama
Vybrané články