Country rádio se může v AM přeladit na ex frekvenci Dvojky
| redakce | tiskČeská privátní stanice Country rádio může změnit a rozšířit pokrytí území. Rozhodla o tom česká Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém devátém zasedání konaného v minulém týdnu.
Regulátor vyhověl požadavku vysílatele, společnosti Radio United Broadcasting s.r.o., na změnu a umístění AM kmitočtu Country rádia. Stanice může vyměnit stávající vysílač Praha - Zbraslav za vysílač Praha - Liblice. Zároveň se změní i vysílací kmitočet ze 1062 kHz na 639 kHz, který v minulosti využíval Český rozhlas pro šíření programové služby Dvojka (dříve Praha). Výkon vysílače i po změně frekvence a stanoviště zůstane 20 kW. Se změnou se může významně zlepšit pokrytí území a stanice získat nové posluchače, zejména ty, kteří nejsou v dosahu FM signálu.
Na stejném zasedání regulátor dal zelenou rozšíření AM vysílání do další oblasti České republiky. Country rádio nově může vysílat z vysílače České Budějovice na kmitočtu 954 kHz s výkonem 5 kW.
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Inspektorka Candice Renoirová VIII
20:00 Krásné země z výšky: Severní a Jižní Karolína
20:20 Policie Modrava I (6)
20:15 Polabí (69)
20:10 Zlaté rybky
20:05 Policie Delta
20:30 Astrid a Raphaëlle
20:10 Janžurka
20:30 Sestričky I. (7)
20:20 Záhady na ostrově: Krásné místo pro vraždu (1/4)