Čína vypustí první satelit pro DTH
| redakce | tiskČína bude mít první satelit určený pro individuální příjem (DTH). S uvedením satelitu Sinosat-2 na orbitální dráhu by mohl skončit celostátní zákaz používání parabol pro DTH příjem. Uvedl to včera čínský tisk.
Sinosat-2 bude vynesen 29.října 2006 z Xichang v jihozápadní čínské privincii Sichuan. "Družice umožní každé domácnosti příjem TV signálů za satelitu s malými parabolami. Divák bude moci sledovat např. vzdělávací programy. Satelit má pomoci také lékařům při operacích," cituje tisková agentura Yinhua Sun Laiyana, ředitele čínského národního kosmického programu.
Satelit Sinosat-2 bude sloužit pro přenos TV a R programů či digitálních filmů. Uvedla státem vlastněná společnost SINO Satellite Communications Co Ltd (Sinosat), která bude družici provozovat.
zdroj: AFP
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 MIKI (2/4)
21:10 Pošťák vždycky zvoní dvakrát
20:20 Buldok z Poděbrad (3)
20:15 Asia Express (7, 8)
20:10 3 dny na zabití
20:05 Katie Fforde: Křehké štěstí
20:30 Duel šampiónov
20:10 Budujeme Slovensko
20:30 Horná Dolná II. (5)
20:20 Vezmeš si mě?