TVP HD v DVB-T multiplexu Skrzyczne
| redakce | tiskOd 12. do 19. února 2009 mohou diváci digitální pozemní televize (DVB-T) v dosahu multiplexu RTON Wisła/Skrzyczne přijímat vysílání programu TVP HD. Na týden bude program umístěn do DVB-T pro demonstrační účely. Vysílání naladí i diváci na Ostravsku.
TVP HD bude vysílat z DVB-T vysílače Skrzyczne v kompresním formátu MPEG-4 a dočasně nahradí stávající sportovní kanál TVP Sport.
19. února 2009 bude skladba programů opět změněna do původního stavu. Polský multiplex obsahuje programy TVP 1, TVP 2, TVP Info a TVP Sport. Všechny programy jsou šířeny na K38 (610 MHz) v kompresním formátu MPEG-2 z objektu RTON Wisła/Skrzyczne o výkonu 0,5 kW. V rámci jednofrekvenční sítě (SFN) je v provozu stejný paket z objektu TSR Rajcza/Hurytów o výkonu 0,05 kW.
Dočasné HD vysílání TVP HD v DVB-T uvítají diváci v okolí Ostravy, které je pokryto signálem polského multiplexu. Na satelitu je program TVP HD z důvodu vysílacích práv kódován (Astra). Program je také v nabídce platformy N (Hot Bird).
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Jak dostat tatínka do polepšovny
20:00 Dostavník
20:20 Policie Modrava II (8)
20:15 Vesničko má středisková
20:10 Sherlock Holmes: Znamení čtyř
20:05 Inga Lindström: Mia a její sestry
20:30 Srdcia
20:10 Popstory I
20:30 Horná Dolná VII. (9)
20:20 Madla zpívá Evropě