TereBox T2

Sat.1 odvysílá přenos Champions League v HDTV

| Tisk

<a href=HDTV">Německá privátní televize Sat.1 chystá pro fotbalové fanoušky jedno velké překvapení. Již 25.května 2005 se v Atatürk Olympia Stadion v tureckém Istanbulu utkají týmy FC Liverpool a AC Milán. Sat.1 přinese svým divákům přímý přenos zápasu na obvyklých frekvencích SAT.1 v SDTV (standard definition TV) v analogovém i digitálním přenosu. Vedle SDTV bude paralelně na satelitu Astra vysílán přenos i v HDTV (televize s vysokou rozlišovací schopností).

Pro příjem vysílání v HDTV je nutný satelitní set top box, který podporuje vysílání v HDTV. Takové boxy mají obvykle označení "HD ready" (připraven pro příjem HDTV). Na stránkách parabola.cz jsme Vám již v minulosti představili první stolní set top box pro HDTV - Quali-TV QS 1080IRCI, který je vybaven 2 sloty standardu Common Interface a vestavěným modulem Irdeto. Přístroj je vhodný zvláště pro příjem vysílání HD kanálu HD-1, neboť lze pořídit s přístrojem i přístupovou kartu, která by měla být aktivní do roku 2010. Alternativou pro příjem HDTV jsou počítačové karty pro příjem satelitního vysílání. S úspěchem lze použít i nejlevnější variantu, tj. kartu Sky Star 2, která s vhodným softwarem umožní příjem HDTV. Nutný je samozřejmě výkonnější počítač a vřele se doporučuje vhodná zobrazovací jednotka.

Po několika dokumentech a atraktivních filmových titulech Pro Sieben nabízí sesterská stanice SAT.1 divákům možnost si vychutnat fotbalový přenos ve vysokém rozlišení a se zvukem Dolby Digital. Příležitostný kanál pro HDTV je totožný, který používala již zmíněná Pro Sieben.

Parametry SAT.1 v HDTV:

družice: Astra 19,2°E
transpondér: 16
frekvence: 11,436 GHz
polarizace: vertikální
symbol rate: 22 Ms/s QPSK
FEC: 5/6
NID: 133
ONID: 133


TID: 6
service ID: 658
PMT PID: 96
video PID: 255
PCR PID: 255
audio PID 257
audio Dolby Digital AC3 PID 259

dle DF
redakce

Vybrané články