TereBox T2

Eutelsat demonstruje 3D HD vysílání

| Tisk

logo Přední světový satelitní operátor Eutelsat Comunications se podílí na demostraci end-to-end 3D vysílání, které probíhá během mezinárodní konference Sat Expo Europe 2009, která se koná ve dnech 19. až 21. března 2009 v italském Římě.

Eutelsat k testům propůjčil transpondérovou kapacitu na satelitu Eurobird 3 (33°E). Testy obsahují živou hudbu vysílané a promítané ve stereo 3D HD na obrazovce a televizorech, které jsou schopné přijímat 3D HD.

3D HD společně provozuje Eutelsat s firmami OpenSky a dBW. Třídimenzionální spoty produkuje společnost dBW, specialista na tuto produkci z Říma, OpenSky se specializuje na přenos digitálního obsahu přes satelit s řízením kódování, dekódování a projekce. Všechny tři společnosti se také dohodly spojit své síly a odborné znalosti, aby byli schopni zajistit end-to-end 3D služby v Evropě - od natáčení až po odvysílání.

obrázek Demonstrace 3D HD vysílání v Itálii je ukázkou nové cesty k zážitkům z filmů a televizního obsahu. Diváci by měli z 3D HD mít pocit jako by byli v divadle, stereo 3D HD má navíc potenciál obohatit nabídku zábavy v kinech a divadlech a transformovat je do nových multimediálních zábavních center a poskytování prémiový obsah.Demonstrace v Římě znamená pro Eutelsat nový krok a možnost rozvoje trhů s 3D přenosy. Na satelitní kapacitě na družici Eurobird 9A na pozici 9 stupňů, na kmitočtu 11,747 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S je v provozu kanál 3D Sat TV. Cílem těchto testů je analyzovat výkon obrazovek, enkodérů a dekodérů a sbírat zkušenosti, týkající se užívání 3D obsahu v domácnostech a veřejných místech.

"Tento nový krok směrem k 3D vysílání pokračuje Eutelsat dlouhodobými závazky k inovaci, která se otevírá satelitům na novou generaci aplikací," uvedl v Římě Giuliano Berretta, generální ředitel společnosti Eutelsat. "Včasná a úzká spolupráce mezi všemi aktéry v řetězci vysílání bude klíčovým faktorem pro úspěch této nové vysílání revoluce a my jsme velmi rádi, že se účastníme prvních testů a end-to-end demonstracích v Evropě".

redakce

Vybrané články