TereBox T2

Majitel polských kanálů Power TV a Top Kids expanduje do Česka a na Slovensko

| Tisk

logo Na českém a slovenském trhu se brzy objeví nové tématické programy. Polský producent programů Michał Winnicki Entertainment se rozhodl expandovat na nové trhy a v Praze otevřel svoji filiálku MWE Networks International s.r.o., která bude provozovat nové stanice pro diváky v Česku a na Slovensku.

Pražská firma MWE Networks International s.r.o. bude mít za úkol provozovat a distribuovat televizní stanice z portfolia MWE, zejména lokální verze televizních programů Power TV HD, Adventure HD a Top Kids HD. Stanice začnou vysílat na území Česka a Slovenska pravděpodobně již během tohoto kvartálu.

Provozovatel požádá o udělení potřebných vysílacích licencí. Stanice budou šířeny nejenom na předních satelitních platformách a v kabelových sítích ale také poprvé v historii budou dostupné v rámci digitální terestrické televize.

Stanice budou lokalizované. Ve vysílání nebude chybět ani lokální produkce.

Nové vysílací centrum MWE Networks v Praze bude využívat nejnovější vysílací technologie pro vysílání programů v HD a také v Ultra HD (4K) rozlišení. Prezidentem místní pobočky se stal Michał Winnicki, který podobně jako před několika lety v Polsku společně s celým týmem profesionálních a zkušených členů týmu MWE pracuje po mnoho měsíců na zahraniční expanzi. Pro českou část firmy pracují také lokální mediální experti, právníci a marketingoví odborníci.Česká republika a Slovensko nebudou jedinými zeměmi, kde MWE zahájí v letošním roce své zahraniční televizní operace. Majitel firmy chce brzy informovat, kde budou šířeny televizní programy takových televizních značek jako jsou Power TV a Adventure HD.

Společnost Michał Winnicki Entertainment na polském televizním trhu aktuálně provozuje čtyři tématické televizní programy - hudební televize Power TV a Nuta.TV, dokumentární stanici Adventure HD a dětský kanál Top Kids. Všechny stanice jsou poskytovány v SD i HD rozlišení. Přes satelitní systém Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E se vysílají jen stanice Power TV, Nuta.TV a Adventure HD. První dvě jmenované jsou šířeny v SD FTA. Adventure HD je zakódován a dostupný jen pro abonenty polské pay-tv nc+.

redakce

Vybrané články