Quantcast
TereBox T2

Končí také Discovery Showcase HD a Discovery World

| Tisk

logo K významným změnám v nabídce programů americké skupiny Discovery dojde v závěru letošního roku. Vedle stanice Fine Living skončí také dokumentární kanály pod značkou Discovery - konkrétně budou zrušeny stanice Discovery Showcase HD a Discovery World.

Kanál Discovery Showcase HD je ještě dostupný u některých televizních operátorů. Provozovatelé televizních služeb mohou místo této stanice nabízet hlavní kanál Discovery Channel HD.

ČTĚTE TAKÉ:
* Fine Living v Česku a na Slovensku končí

logo Program stanice Discovery Showcase HD vznikl v době, kdy byla poptávka po obsahu ve vysokém rozlišení (HDTV) ale bylo málo dokumentárních pořadů natočených v této kvalitě. Proto vznikl kombinovaný kanál Discovery Showcase HD (známý dříve i jako Discovery HD Showcase), který zpočátku přinášel dokumenty ze stanic Discovery Channel a Animal Planet.

V dnešní době nenachází kanál Discovery Showcase HD význam - všechny stanice nabízí vysílatel poskytovatelům televizních služeb v HD rozlišení.

Stanice Discovery World (dříve Discovery Civilisation) působila na středoevropském trhu od dubna 2008 do roku 2017 s lokalizovaným obsahem formou dabingu. Divákům přinášela mix historických, kulturních dokumentů a dále příběhy ze života, dokumenty o průzkumech a bádání. Stanice opustila český a slovenský trh, nicméně program se na jiných trzích doposud vysílá.logo Třetím programem, který Discovery Communications bude vypínat je Fine Living. Tato stanice nekončí jen na českém a slovenském trhu ale v celém regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika).

Televizní stanice Discovery Showcase HD, Discovery World a Fine Living nebudou od 1.1.2021 dostupné na žádném evropském trhu. Discovery hodlá pokračovat v expanzi svého populárního kanálu Home & Garden TV (HGTV), zaměřený na domov a zahradu. Stanici již poskytuje na vybraných evropských trzích - například na britském a německém, kde je nabízen bezplatně ( FTA). V dalších zemích je poskytován jako placený program, podobně jako ostatní programy Discovery.

redakce

Reklama
Vybrané články