CryptoBox 800 UHD

Soud: Digi Slovakia nesmí nabízet kabelovku v Petržalce

| redakce | tisk

Společnost Digi Slovakia nesmí nabízet kabelovou televizi v Bratislavě Petržalka. Rozhodl o tom Okresní soud Bratislava I na základě předběžného opatření. Rumunský operátor, který poskytuje TV programy a přístup k internetu, natahal v létě a na podzim optické kabely v Petržalce.

Digi Slovakia nesmí v městské části Petržalka v Bratislavě nabízet služby retransmise (šíření TV signálu a internetu) prostřednictvím kabelových rozvodů. Informoval o tom deník SME. Soud zároveň zakázal společnosti informovat a nabízet služby (televize a internet) v Petržalce. Firma tak nesmí uzavírat s novými klienty smlouvy o připojení. Předběžné opatření platí do času právoplatného skončení věci. Digi Slovakia se může proti tomuto rozhodnutí odvolat.

Optické kabely kabelového a satelitního operátora jsou v rozporu s vyhláškou ministerstva životního prostředí, která přikazuj, aby byly kabely v obytných místech pod zemí. Digi Slovakia natahala optické kabely bez stavebního povolení. Stavební úřad proto začal s firmou správní řízení.

Společnost zdůvodňovala natahání kabelů i veřejným zájmem zabezpečení vysílání TV Bratislava v kanálové rastru Digi Slovakia. Píše SME.

zdroj: SME