Nová ruská družice Express AM-1 v provozu od 15.2.2005
| redakce | tiskNový ruský telekomunikační satelit Express AM-1 bude oficiálně v provozu na pozici 40 stupňů východně dne 15.února 2005. V tento den budou přepojeny programy transpondérů ze sousedního satelitu Express A1R (také 40°E) v C pásmu.
Zatím není jasné, kdy budou přepojeny programy transpondérů v Ku pásmu. Zatím se musí vyřešit vzájemné rušení se sousedním řecko-kyperským satelitem Hellas Sat-2, který je na pozici 39°E.
Express AM-1 nabídne podstatně výkonnější transpondéry v C ale i Ku pásmu a proto se musí vyřešit problémy se sousedním satelitem na 39°E.
Po kompletním přepojení transpondérů v C i Ku pásmu bude družice Express A1R přesunuta na pozici 53°E, kde bude sloužit spolu se satelitem Express AM-22
zdroj: sat-digest.com
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:10 Místo zločinu České Budějovice (12/13)
20:00 Muž z Ria
20:20 Specialisté (151)
20:15 Polda V (7)
20:10 Charleston
20:05 Policie Delta
20:30 Svet naruby
20:10 Lov slov
20:30 Sestričky II. (3)
20:20 Inženýrská odysea (12)