Quantcast

Multiplex 3 s dokrývačem pro region Svitavy a Moravská Třebová

| redakce | tisk

Společnost Czech Digital Group (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), spustila digitální dokrývač pro MUX 3 v regionu Svitavy a Moravské Třebové. Dokrývač, který je situován v lokalitě Kamenná Horka u Svitav, výrazně zlepší příjem digitálního televizního vysílání a rozšíří programovou nabídku v této oblasti.

Investici do spuštění nového dokrývače zajistila Východočeská televize V1, díky níž získají diváci v regionu Svitav a Moravské Třebové možnost příjmu všech celostátně šířených programů, které jsou dostupné v MUX 3. Kromě regionální Východočeské televize V1 se v tomto regionu jedná o celoplošné televize Prima LOVE, TV Pětka, TV Óčko, Šlágr TV a rozhlasovou stanici Proglas. Od 1. února bude programová nabídka MUX 3 navíc rozšířená o dokumentární Prima Zoom.

Třetí multiplex v posledních měsících zaznamenal příliv několika nových a atraktivních programů. Jsme rádi, že je po dohodě s Východočeskou televizí V1 uvidí řada nových diváků,“ říká Martin Gebauer, člen představenstva CDG.

Multiplex 3 s dokrývačem pro region Svitavy a Moravská Třebová
▲ Multiplex 3 s dokrývačem pro region Svitavy a Moravská Třebová

Naše televize je mezi diváky stále oblíbenější, proto jsme chtěli vysílání našeho regionálního programu zprostředkovat také divákům v okresech Pardubického kraje, kde není tak kvalitní pokrytí. Jedná se oblast Svitav, Moravské Třebové a okolí. Spolu s CDG jsme proto připravili řešení v podobě nového dokrývače. Věříme, že tak přispějeme k rozšíření programové nabídky a ke spokojenosti dalších diváků,“ říká Roman Švec, generální ředitel Východočeské televize V1.

Dokrývač Svitavy - Kamenná horka pracuje na K60.

Reklama
Vybrané články