Quantcast

Prima ZOOM v 15. týdnu: Dinosauří mumie

| redakce | tisk

Prima ZOOM chystá i na 15. týden tohoto roku řadu atraktivních dokumentů různých žánrů. Diváci se mohou těšit mj. na přírodopisný dokument Dinosauří mumie.

Tematické premiérové bloky pondělí až neděle od 20.00 do 23.00: Největší katastrofy; Po stopách historie; Fascinující příroda; Zaostřeno na války; Úžasné oceány; Zázraky říše zvířat; Tajemství Země a vesmíru (+ Dinosauři).

8. 4. 21.00 - Zachraňte Titanic
Většina dokumentů o nechvalně proslulé zkáze Titaniku se soustředí na dramata, která se během katastrofy odehrávala na palubě mezi cestujícími, posádkou a velícími důstojníky. Film Zachraňte Titanic jako úplně první ukazuje, co se dělo tam dole mezi obrovskými pecemi, kde se stateční inženýři snažili udělat pro záchranu poničené lodi doslova všechno, co se udělat dalo. Dokument se zaměřuje na šestici mužů a využívá digitálních efektů, aby věrohodněji přiblížil tísnivou atmosféru na potápějícím se Titaniku. Je to drsný příběh o sebeobětování a zachování důstojnosti tváří v tvář smrti.

8. 4. 22.00 - Lovci tornád (Následky)
Pás země, který se táhne na sever od Texasu přes Oklahomu do Nebrasky a Kansasu, je ve Spojených státech nechvalně proslulý jako údolí tornád. Kvůli unikátní kombinaci zeměpisných a klimatických podmínek tady vznikají nejpozoruhodnější, nejsilnější a nejvražednější tornáda na světě. Dobrodružný seriál Lovci Tornád vtáhne diváky do nitra rozhněvané matky přírody. V každém díle se jiný tým lovců tornád vydá po stopách zkázy ve snaze poznat z první ruky sílu těchto úžasných bouří. Ať už to dělají kvůli poznatkům, pro vědu nebo jednoduše kvůli adrenalinu, jedno mají společné: vzrušení z lovu.

9. 4. 20.00 - Odhalený Egypt (Král Škorpión)
Odhalte největší tajemství starověkého Egypta v úspěšném osmidílném dokumentárním seriálu! Odhalený Egypt spojuje nejnovější vědecké poznatky a postupy s vynikajícími digitálními efekty. Takto vyzbrojený seriál proniká do míst, kterých se noha obyčejného smrtelníka už celé věky nedotknula. V každé epizodě dojde na jednu ze známých ikon starověkého Egypta, jako je záhada mumie křičícího muže nebo původ a vznik velké sfingy v Gize. Hrobka Alexandra Velkého, opravdového Krále Škorpióna, Kleopatry, faraóna Ramsese a záhady pyramid ani Údolí králů samozřejmě nemůžou chybět.

10. 4. 21.00 - Soukromý život primátů (Orangutani)
Zooložka Charlotte Uhlenbroeková se pustila do jedinečného podniku se zvířaty. Vydala se do vysokých hor a nepropustných džunglí, kde pronikla do největších skupin divokých primátů. Stala se součástí smečky a dostala se ke zvířatům blíž, než kdokoliv předtím. V okouzlující čtyřdílné minisérii Soukromý život primátů se Charlotte podařilo odhalit složité sexuální a společenské vztahy horských goril, orangutánů, šimpanzů i paviánů a posunout hranice zavedených technik natáčení. Výsledkem je neobyčejný pohled i zážitek.

11. 4. 20.00 - Chtěli zabít Hitlera (Poslední šance)
Atentát na nejznámějšího diktátora v moderních dějinách byl vyvrcholením německého odboje a nesouhlasu s Hitlerovými činy. Současně se stal jeho tragickým koncem. Nebyl ale jediný. Snaha odstranit Vůdce existovala dokonce už před začátkem druhé světové války a postupně proběhlo celkem 42 pokusů. Seriál Chtěli zabít Hitlera zachycuje dramatické dějiny odboje mezi lety 1938 a 1944. Zkoumá motivy atentátníků, přípravy i důvody selhání.

12. 4. 21.00 - Modrá planeta (Širý oceán)
Dokumentární seriál Modrá planeta se noří do minulosti oceánů. Nevyhýbá se oblíbeným pobřežím ve všech koutech světa, brodí se mělčinami plnými života a vychutnává si záhadné hloubky. Oceány sice pokrývají dvě třetiny naší planety, přesto stále zůstávají neprozkoumané a skryté před objektivem kamery. Modrá planeta odhaluje jejich neznámé půvaby a tím mění náš pohled na mořské hlubiny. Díky pokrokům v natáčení pod vodou se před námi otevírají dosud neprozkoumané neznámé oblasti.

13. 4. 22.00 - Lovec krokodýlů (Panenská Afrika)
Steve Irwin se pro tuto generaci stal bezpochyby nejznámějším a nejoblíbenějším propagátorem divokých zvířat. Boj o zachování divokého života v přírodě se mu kromě televizní obrazovky a pohodlí obýváků podařilo přenést také do srdcí diváků po celém světě. Neohrožený dobrodruh se zálibou v tahání krokodýlů za ocas natočil mezi lety 1997 a 2004 dokumentární seriál Crocodile Hunter. V něm ukazuje krásy často nebezpečné fauny od Austrálie, přes Indonésii až po Afriku. Dohromady vzniklo osm úspěšných sérií. V páté a šesté si Steve zaplaval s aligátory, zasurfoval s hady a nasbíral mnoho šílených zážitků.

Prima ZOOM v 15. týdnu: Dinosauří mumie
▲ Prima ZOOM v 15. týdnu: Dinosauří mumie

Foto: Dinosauří mumie. Uvidíte na Prima ZOOM

14. 4. 20.00 - Dinosauří mumie
Říkají mu Dakota a je to jedna z nejzachovalejších dinosauřích mumií, která byla nalezena. Po 67 miliónech let odpočinku ho National Geographic probouzí v hodinovém dokumentu Dino Autopsy. Tento vzácný nález představuje zřejmě nejdůležitější dinosauří objev v nedávné době. „Ostatní dinosauři, které jsme viděli, vedle něho vypadají jako mršina u cesty,“ nebere si servítky zkušený odborník Dr. Phil Manning. Zatímco u jiných nálezů se dochovaly pouze kosti a zuby, Dakota zůstal milióny let nedotčený. Pyšní se zkamenělou kůži, tkání, a možná dokonce i svaly, orgány a šlachami. Uznejte sami, už jste někdy něco takového viděli? Ne, ale uvidíte!

14. 4. 22.00 - Příběh komety
Meteorický roj Taurids, který každoročně na podzim prší na naši planetu, je viditelným pozůstatkem komety, jež se kdysi dávno rozpadla v oběžné dráze Země. Pro starověké civilizace nebyly tyto ohnivé pruhy na obloze ničím jiným než bohy - nositeli života a zkázy. Ale jaký byl příběh samotné komety, odkud přišla a co se s ní stalo? Dokumentární film Příběh komety se zabývá současnými vesmírnými misemi, které odhalují původ a podstatu komet, i dávnými mýty, jež se kolem tohoto krásného nebeského fenoménu vyrojily. Překvapivě mají mnoho společného...

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články