Quantcast

BBC News HD testuje FTA na satelitu Astra 2F

| Martin Vyleťal | tisk

Rodina kanálů ve vysokém rozlišení (HDTV) britského veřejnoprávního vysílatele BBC (British Broadcasting Corporation) se opět rozšiřuje. Na satelitu Astra 2F zahájila technické testy BBC News HD.

Kanál BBC News HD vysílá na kmitočtu 11,023 GHz, pol. H pod dočasnou identifikací "8921". V EPG je umístěn tento text: "This Is BBC News HD" s popisem "Coming soon, new HD channels from the BBC". (Toto je BBC News HD. Již brzy nové HD kanály od BBC).

BBC News HD testuje FTA na satelitu Astra 2F
▲ BBC News HD testuje FTA na satelitu Astra 2F

Testovací vysílání BBC News HD je umístěno na kapacitu satelitu Astra 2F v britském svazku. Pokrytí je proto primárně nasměrováno na britské ostrovy. Příjem je ale možný i v části Evropy s parabolami různých rozměrů (dle místa příjmu). V Čechách je možné vysílání naladit s parabolami od průměru 150 cm.

technické parametry - BBC News HD:

• Astra 2F (28,2°E), freq. 11,023 GHz, pol. H, SR 23000, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

ID: 8921
video PID: 5000
audio PID: 5001 (AC3)
CA: žádný, FTA

BBC News HD je zpravodajský kanál BBC určený pro potřeby britského trhu. Stanice vysílá stejný obsah jako BBC News v SD rozlišení. Liší se technickou kvalitou. Pro mezinárodní distribuci je určeno vysílání BBC World News, které je dostupné mj. v satelitní službě freeSAT na satelitu Thor 6 (0,8°W).

Reklama
Vybrané články