Quantcast

Tádžikistán s paketem programů na 46E

| redakce | tisk

Prostřednictvím satelitu Azerspace 1 (46°E) vysílá balíček televizních a rozhlasových stanic z Tádžikistánu. Paket se vysílá ve svazku Střední Asie, což znamená, že příjem programů je možný i na území České republiky ale s parabolami větších rozměrů (kolem 180 cm podle místa příjmu).

Balíček tádžických stanic obsahuje programy Pervyj kanal televidenii Todžikiston, TV Safina, Bahoriston a Jahonnamo. V paketu jsou také 4 rozhlasové programy: Radio Tojik, Ovozi Tojik, Sadoj Dushanbe a Radio Farhang.

Všechny televizní a rozhlasové programy se vysílají nekódovaně ( FTA). Pro příjem je vedle nutné větší paraboly nutný i HD přijímač (vysílání je šířeno ve standardu DVB-S2 a kompresi MPEG-4).

Stejné programy jako jsou nyní šířeny na pozici 46°E se nacházejí také v ruském svazku satelitu ABS 2 (75°E), na kmitočtu 11,490 GHz, pol. V, SR 4650, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK. Příjmové podmínky z tohoto satelitu jsou příznivější. Tádžikistán zřejmě přesune své programy z původní pozice 75°E na novou 46°E.

technické parametry:

• Azerspace 1 (46°E), freq. 11,057 GHz, pol. V, SR 22710, FEC 5/6, DVB-S2/QPSK, FTA

charakteristika veřejnoprávních kanálů z Tádžikistánu:

• Pervyj kanal televidenii Todžikiston (TVT1) nabízí všeobecný program složený z informací, kulturních a vzdělávacích pořadů, dokumentárních filmů a filmů.

• TV Safina - druhá veřejnoprávní kanál se zaměřením na umění, kulturu, školství a sport. Program též obsahuje zábavu a mj. domácí, ruské, americké a indické filmy.

• Bahoriston - jde o televizní stanici pro děti a mládež se zaměřením na vzdělávání, rozvoj a morální výchovu mladé generace. Kanál vysílá vzdělávací pořady, populárně-naučné pořady, zábavu i hrané filmy, dokumentární i animované snímky.

• Jahonnamo - první informační televize v zemi se zaměřením na události v Tádžikistánu a ve světě.

zdroj: satkurier.pl

Reklama
Vybrané články