Quantcast

Hitlerova poslední tajemství - šestidílný dokument na TV KinoSvět

| redakce | tisk

Zdálo by se, že o Adolfu Hitlerovi bylo již vše řečeno a že nelze objevit nové souvislosti spojené s jeho osobou. A přece! TV Kinosvět uvede ve středu 2. listopadu od 20.20 hod. v české televizní premiéře první část šestidílné dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Ta odhaluje dosud neznámé či málo známé skutečnosti týkající se převážně Hitlerova soukromého života. Další díly budou následovat po týdnu: 9., 16., 23. a 30. listopadu a 7. prosince, vždy ve 20.20 hod. Série, kterou připravil nositel ceny Emmy, historik a spisovatel Bob Carruthers a kterou v roce 2014 vyrobila společnost Caveman media, obsahuje tyto epizody:

Hitlerova soukromá válka 1914-1918
Choval se Adolf Hitler v I. světové válce skutečně zbaběle a byl skutečně svými spolubojovníky považován za podivínského samotáře? Byl, nebo nebyl vážně zraněn? Za co získal železný kříž s meči? Navštívil při své triumfální cestě do poražené Francie hroby svých padlých přátel? Na tyto a další otázky odpovídá první díl dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Podivný vztah Adolfa a Evy
Známá romance Adolfa Hitlera a Evy Braunové započala v v roce 1929 a skončila společnou sebevraždou v roce 1945. Co se odehrávalo mezi tím? Odpověď lze nalézt právě u Evy Braunové. Málokdo totiž ví, že byla vášnivá fotografka a kameramanka a vedla si soukromý deník. A právě z těchto dokumentů lze vyčíst jejich společná tajemství. Druhý díl dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Hitler a Wagner
Hudba Richarda Wagnera zaujímala v Hitlerově mysli význačné místo. Jak veliké? Nehraničilo to až s posedlostí? A co víc: nepokusil se Hitler složit operu, která by uctila Wagnerova hudebního génia? Poslední tajemství Hitlerova vztahu k Wagnerovi odkrývá právě tento díl z dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Hitler, Himmler a okultismus
Hrad Wevelsberg, domov SS, odhaluje svá poslední tajemství! A sice skutečnost, že nejen Hitler a Himmler, ale celé nacistické hnutí se více méně stalo obětí šarlatánů. O co se opíralo pseudonáboženství nového světového pořádku nacistů? Málokdo ví, že ... odhaluje další díl z dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Hitler fluktuant
Nebyl Adolf Hitler, současníky oslavovaný jako nesmírně pracovitý člověk, ve skutečnosti pracovně nestálý a svým způsobem vlastně nespolehlivý? Jak vlastně probíhal pád ambiciózního studenta malířství až na společenské dno, mezi bezdomovce žijící ve vídeňském mužském útulku? Na to odpoví další díl z dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

Hitler a pivní puč
Co se skrývalo za neúspěšným pivním pučem Adolfa Hitlera v roce 1923? Byl Hitler původně pasivním agentem nasazeným do Německé dělnické strany? Nebo aktivním provokatérem? A co když už tenkrát neochvějně kráčel za svým, jak říkával, dějinným posláním? Závěrečná část šestidílné dokumentární série Hitlerova poslední tajemství.

zdroj: KS

Reklama
Vybrané články