CryptoBox 800 UHD

Eutelsat 5 West B s kapacitou EGNOS

| redakce | tisk

GSA, agentura pro evropský GNSS, si vybrala francouzského satelitního operátora Eutelsat pro vývoj, integraci a provoz další generaci kapacity EGNOS, která bude součástí nového satelitu Eutelsat 5 West B, jenž bude vynesen koncem roku 2018.

Nová kapacita EGNOS představuje důležité doplnění stávající kapacity, která bude v provozu v roce 2019 a bude fungovat po dobu 15 let.

S přidáním kapacity EGNOS Eutelsat dále optimalizuje družici Eutelsat 5 West B, která byla objednána v říjnu 2016 u společností Airbus Defence and Space a Orbital ATK. Firma Airbus Defence and Space vybuduje kapacitu pro komerční provoz v Ku pásmu a kapacitu pro EGNOS vyrobí společnost Orbital ATK.

EGNOS je evropská navigační služba pro zlepšení provozu globálních navigačních systémů a zvýšení přenosnosti a spolehlivosti informací o poloze. EGNOS poskytuje také klíčové zprávy týkající se kontinuity a dostupnosti signálů, které jsou nezbytné pro letectví, kde samotný GNSS nesplňuje přísné provozní požadavky stanovené Mezinárodní organizací pro civilní letectví (ICAO) pro použití v kritických fázích letu. EGNOS byl certifikován pro civilní letectví v roce 2011 a splňuje standardy ICAO pro GPS i Galileo. Agentura GSA má na starosti využívání EGNOS od roku 2014.

Kapacita EGNOS GEO 3 na satelitu Eutelsat 5 West B se bude skládat ze dvou transpondérů v L pásmu.