CryptoBox 800 UHD

Jubilejní 100. ročník Giro na Eurosportu

| redakce | tisk

Bude to velká sláva a strhující bitva o vítězství. 5. května odstartuje na Sardinii jubilejní 100. ročník Gira d´Italia. Na nejlepší světové cyklisty čeká 3572 kilometrů tradičně rozdělených do 21 etap.

Závod, který mnozí z těch, kteří ho absolvovali, označují za nejdrsnější a nejnenáviděnější, zavede cyklisty na italské ostrovy, do velehorských výšek i na sopku Etnu.

Giro d´Italia bude na Eurosportu od 5. května. Eurosport 1 přinese z každé etapy rozšířené nejméně čtyřhodinové přenosy, ve večerních hodinách tradičně i hodinový sestřih. Eurosport 1 zároveň vysílá od 14. května i závod Okolo Kalifornie, kde startuje slovenský miláček mistr světa Peter Sagan. Všechny etapy živě od 23:00 hodin.

Jubilejní 100. ročník Giro na Eurosportu
▲ Jubilejní 100. ročník Giro na Eurosportu

Úvodní tři etapy se pojedou na ostrově Sardinie, odkud pochází jeden z favoritů závodu Fabio Aru. Stý ročník se startem na rodném ostrově si nemůže nechat ujít a jeho motivace bude převeliká. Start bude v historickém přímořském letovisku Alghero. Na startu zažijí cyklisté pravděpodobně slunce, později hory, na nichž napsali spoustu legendárních příběhů a v Dolomitech a Alpách je bude čekat i sníh. Možná hodně sněhu.

Cyklisté zavítají do nejednoho známého města Itálie, diváci si užijí i světoznámá místa italské historie, křesťanství a architektury. Cílovými etapovými místy jsou například městečko Alberobello v Apulii, známé unikátními kamennými domky v tzv. stylu trulli a poutní místo svatyně Panny Marie v Oropě. Spurtovat se bude i ve Florencii, kolébce renesance a kulturním centru Itálie minulosti.

zdroj: Eurosport