Quantcast

HD vysílání na satelitu je nyní dostupné i pro menšinové stanice

| redakce | tisk

V posledních týdnech se na satelitu Astra 3B objevilo několik nekódovaných programů ve vysokém rozlišení (HDTV) v českém nebo slovenském jazyce. Vedle ČT24 HD jsou z pozice platformy Skylink na 23,5°E šířeny i bezplatné stanice jako zpravodajská TA3 HD, interaktivní TV Osem HD, sportovní 213 HD a nejnověji TV Lux HD.

Ještě nedávno řada televizních stanic zvažovala, zda bude vůbec vysílat svůj program přes satelit alespoň v SD, nyní díky příznivým vlivům přicházejí na satelit s distribucí v HD rozlišení.

"Skutečnost, že na orbitální pozici 23,5°E stále přibývají nové volně vysílané programy, a to dokonce v HD kvalitě, svědčí o setrvale vysoké popularitě této pozice u diváků v České republice i na Slovensku," uvedl webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která provozuje satelitní platformu Skylink.

Proč nyní přicházejí na Astru i bezplatné HD stanice?

"HD kvalita je nyní cenově dostupná i pro vysloveně menšinové stanice. V kombinaci pozice 23,5°E s pozicí 19,2°E získá majitel satelitního přijímače desítky volně šířených televizních stanic. V tomto ohledu je takto kombinace pro české a slovenské bezkonkurenčně nejatraktivnější," vysvětluje Jaromír Glisník.

Dalším důvodem rozvoje HD je zejména skutečnost, že diváci dnes požadují kvalitní obraz. Ten jim může poskytnout HD, případně Ultra HD rozlišení.

Vedle omezené nabídky FTA programů v HD rozlišení v češtině a slovenštině mohou diváci sledovat další lokalizované programy v HD za poplatek v nabídkách satelitních televizních operátorů.

Reklama
Vybrané články