Široká nabídka DVB-T antén

Ukrkosmos testuje kanál EU Music HD

| redakce | tisk

Ukrajinský satelitní operátor Ukrkosmos provádí nekódované testy hudební televize EU Music ve vysokém rozlišení (HDTV). Pro tyto účely je využívána kapacita na satelitu Amos 7 (4°W).

Stanice EU Nusic HD se objevila v multiplexu, který je určen pro regionální vysílatele z Ukrajiny, kteří díky satelitní distribuci rozšiřují svoji dostupnost na celé území Ukrajiny a mohou si tak vzájemně vyměňovat obsah.

Ukrkosmos spustil takové stanice jako Telekanal RAI, TV7 Plus, Pravda TUT a Avers. Stanice byly postupně zakódovány systémem BISS. V budoucnu se regionální kanály stanou součástí satelitní platformy Krajina TV.

Ukrkosmos testuje kanál EU Music HD
▲ Ukrkosmos testuje kanál EU Music HD

Zajímavostí je, že na nové kapacitě na freq. 12,348 GHz se objevila i řada FTA kanálů se všeobecným zaměřením, které byly doposud šířeny z jiného multiplexu Ukrkomos na kmitočtu 12,410 GHz, pol. H, SR 20833, FEC 7/8, DVB-S/QPSK. Na nové kapacitě (12,348 GHz) se objevily programy jako Perszhyj Zachidnyj, Che.Pe Info, Televsesvit, Galichina, Malyatko TV, UA: Pershyj a Ukrainian Fashion.

EU Music se vysílá v ukrajinských kabelových sítích. Vysílání pro DTH bylo šířeno v SD rozlišení na satelitu Astra 4A (4,8°E) a to do května 2016. Později se provozovatel pro distribuci do ukrajinských kabelových sítí rozhodl využít kapacitu v Ka pásmu na družici Eutelsat Ka-Sat 9A (9°E).

technické parametry - EU Music HD:

• Amos 7 (4°W), freq. 12,348 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, FTA

zdroj: satkurier.pl