Vu+ opravil pro 4K přijímače příjem HEVC kanálů na 16E

| redakce | tisk

Výrobce populárních linuxových set top boxů Vu+ uvolnil v pondělí 2. července 2018 nový ovladač pro všechny své 4K přijímače - pro Vu+ Uno 4K, Uno 4K SE, Vu+ Solo 4K, Vu+ Ultimo 4K a také pro Vu+ Zero 4K.

Nový ovladač je velmi důležitý pro český a slovenský trh. Řeší totiž problémy s příjem programů v kodeku HEVC (H.265) v SD rozlišení na satelitu Eutelsat 16A (16°E).

Doposud se mohli abonenti satelitní platformy Antik Sat se 4K přijímači Vu+ setkat s netradičním chováním přístroje - nahodile docházelo k výpadku obrazu po přepnutí mezi několika programy. Doposud bylo jediným řešením restart přijímače. Problém se tím ale trvale nevyřešil. S novým ovladačem je tento problém vyřešen.

Oprava byla vydána ve spolupráci s distributorem přijímačů Vu+, se společností AB-Com, a to na základě požadavku firmy Antik Telekom, která tento problém nahlásila a má velký zájem o své zákazníky, kteří pro sledování programové nabídky Antik Sat využívají tyto oblíbené linuxové přijímače Vu+.

Nový driver mohou uživatelé 4K set top boxů Vu+ s VTI image stáhnout v rámci průběžných aktualizací. Před instalací nového software se vřele doporučuje vytvoření záložního image pro případ návratu k původní funkční konfiguraci.

Vedle VTI image bude nový driver postupně dostupný i u dalších populárních image Vu+.