Místo pro Vaši reklamu

Léto na AXN: Premiéra nového Sherlocka Holmese

| redakce | tisk

Placený kanál AXN přichystal na léto nové seriály. Diváci se mohou těšit na premiéru nového Sherlocka Holmese: Jak prosté, Profilu zločinu a historické ságy Cizinka.

Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) (foto: AXN)
▲ Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) (foto: AXN)

Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) - česká premiéra 6. řady
V pondělí 9. července má na televizi AXN českou premiéru nová řada Sherlocka Holmese: Jak prosté, kriminálního seriálu volně inspirovaného původním námětem sira Arthura Conana Doylea. „Elementary nám dává nový, svěží pohled na Doyleho legendárního detektiva Sherlocka Holmese,“ hodnotí seriál recenzentka na serveru serialzone.cz.

V roli Holmese uvidíme Jonny Lee Millera, známého například z filmu Trainspotting. Místo Watsona ale uvidíme Watsonovou, a to v podání nestárnoucí Lucy Liu, kterou si diváci mohou pamatovat třeba z filmu Kill Bill anebo z muzikálu Chicago.

Sherlock původně cestuje do New Yorku proto, aby se zbavil své závislosti na drogách, a nakonec skončí jako spolubydlící doktorky Joan Watsonové, která přišla o svou lékařskou licenci kvůli úmrtí pacienta. Momentálně se tak živí jako společnice pomáhající bývalým závislým s návratem do běžného života, a to je i důvod, proč se nastěhuje k Sherlockovi. Na začátku šesté řady je Sherlockovi jasné, že před ní už nemůže zatajovat svůj zdravotní stav způsobený otřesem mozku. Taky si uvědomí, že jeho „režim soběstačnosti“ není kompatibilní s cílem řešit kriminální případy. Pro Sherlocka, zvyklého být nejlepším detektivem v New Yorku, už nebude jeho práce tak snadná, jako bývala dřív.

Na americké CBS je tento seriál vysílán od r. 2012, čeští diváci mají možnost vidět tuto řadu pouze několik týdnů po americké premiéře.

Trailer:

Profil zločinu (Profilage) (foto: AXN)
▲ Profil zločinu (Profilage) (foto: AXN)

Profil zločinu (Profilage) - česká premiéra 8. řady
Od pátku 13. července běží na AXN pokračování francouzské kriminálky Profil zločinu, a to osmou řadou vysílanou v Česku premiérově. V hlavní roli forenzní psycholožky Adèle Delettre uvidí diváci herečku Juliette Roudet. Ta (již v předchozí řadě) nahradila svou excentrickou kolegyni Chloé Saint-Laurent (hrála ji Odile Vuillemin), se kterou se mohli diváci setkávat od samého začátku seriálu. Roli velitele týmu kriminalistů Thomase Rochera hraje Philippe Bas.

V osmé řadě nacházíme Adèle, jak truchlí nad svou sestrou zavražděnou zločincem Argosem. Rozhodne se upnout na budoucnost a věnuje se roli adoptivní matky svého synovce a zároveň se plně věnuje své práci kriminoložky po boku svého kolegy Rochera.

Trailer:

Cizinka (Outlander) (foto: AXN)
▲ Cizinka (Outlander) (foto: AXN)

Cizinka (Outlander) - premiéra 2. řady na AXN
V neděli 15. července se diváci mohou těšit na druhou řadu oblíbené historické ságy Cizinka. V hlavní roli uvidí irskou modelku a herečku Caitrionu Balfe a skotského herce Sama Heughana.

Začátek seriálu nás zavede do roku 1945, kdy právě skončila druhá světová válka. Claire Randallová, bývalá britská válečná zdravotní sestra, je se svým manželem Frankem na líbánkách. Jako místo své svatební cesty si vybrali malebnou skotskou vesničku opředenou keltskými pověstmi. Frank zde objevuje stopy, které ho přivedou až k jeho předkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, který byl v polovině 18. století velitelem anglické vojenské základny Fort William.

Během jedné z procházek se Clair dotkne záhadných menhirů a octne se o dvě století zpět v čase, v době kapitána Jonathana „Black Jacka“ Randalla, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání britského trůnu za pomoci skotských rodinných klanů. Bezcitný, krvežíznivý a drsný Jack je pravým opakem Franka z roku 1945. Claire je pod vlivem krutých okolností přinucena provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, ale její srdce touží po jiných dvou mužích žijících ve dvou různých časových dimenzích - po Frankovi z dvacátého století a Jackovi z osmnáctého.

Trailer:

Přehled premiér na AXN v červenci 2018:

Sherlock Holmes: Jak prosté (Elementary) 9. července 2018 21:55
Profil zločinu (Profilage) 13. července 2018 21:00
Cizinka (Outlander) 15. července 2018 21:00

zdroj: AXN