Podzim na TV Kinosvět plný záhad a zločinu

| redakce | tisk

Podzimní programová nabídka TV KINOSVĚT, televize záhad a tajemství, se ponese v osvědčeném duchu: neznámo, záhady, zločin, tajná historie. Každé pondělí a středu pak uvede i dokumenty z oblasti vojenství.

Vybrali jsme a připravili takové dokumenty, které nebyly dosud k vidění a které znovu a znovu nepřemílají stále totéž. Poohlédli jsme se po nich nejen po celé Evropě a Americe, ale i doma a jsem si jist, že diváci budou mít přinejmenším o čem přemýšlet. Svět totiž není skutečně jednoduchý a rozumem se nedá vše vysvětlit,“ přibližuje podzimní nabídku Leoš Pohl, většinový majitel Československé filmové společnosti, která TV KINOSVĚT provozuje. TV KINOSVĚT upozorňuje zejména na tyto vybrané dokumentární série a jednotlivé tituly:

Původní dokumentární tvorba

Po stopách tajemna. Dvanáctidílný původní seriál producenta Jakuba Boučka pro TV KINOSVĚT postupně nabídne tyto díly:Tajemství Bohnického ústavního hřbitova, Devět křížů, Tajemství mrtvé nevěsty, Nejděsivější les v České republice, Severočeský Faust, Velhartický hřbitov, Pohádka - statek s temnou minulosti, Hagen, Dětská léčebna v Dubí, Kamenné řady a menhiry, Záhada penziónu Nimrod, Československé Lurdy a Příběh dolského mlýna.

Tajemné Rumunsko (foto: KinoSvět)
▲ Tajemné Rumunsko (foto: KinoSvět)

Tajemné Rumunsko. Sedmidílný původní seriál Paranormálního týmu Ondřeje Bezoušky se soustředí na duchy prokletého lesa Hoia Baciu, hrady a opevněné kostely. Nebude chybět ani Dracula.

Pověsti a záhady českých hradů. Nová řada výprav za tajuplnými příběhy českých hradů a za skutečnostmi, které se za nimi skrývají.

Magazín záhad Otomara Dvořáka. Nové díly publicistického pořadu předního českého záhadologa, v nichž se budou řešit jen a jen záhady a odkrývat tajemství.

Předpověď konce (foto: KinoSvět)
▲ Předpověď konce (foto: KinoSvět)

Tajemné horizonty Milana Zachy Kučery. Fakta, záznamy, dokumenty, rozhovory, svědectví! Další cesty za tajemnem, např. za zjeveními Panny Marie na Slovensku a zednářskými parky, s mužem, který strávil zkoumáním záhad více než dvacet let života.

Zahraniční dokumentární tvorba
Případy FBI. Osmnáctidílný seriál, USA. Agenti, kteří vyšetřují závažné trestné činy, prověřují každou stopu a využívají nejmodernější techniku i metody k odhalení pachatele. V seriálu se objeví rovněž bývalý ředitel FBI James Kallstrom, který osobně vedl řadu případů a ředitel laboratoří FBI Donald Kerr, jenž umožnil přístup do pracovišť celé organizace.

Pod povrchem zločinu - V palebné linii. První tři díly devítidílné novozélandské série. Nebezpečné akce, kdy se zasahující musí vždy správně rozhodnout, protože jeho volba může znamenat život, nebo smrt. Pod povrchem zločinu - V utajení. Jak žijí muži, kteří mají povoleno užívat drogy, zabíjet, lhát a předstírat, aby se infiltrovali do centra gangů? Šokující tři díly, rozhodně nejsou pro slabé povahy... Pod povrchem zločinu - Vraždy, drogy, gangy. Zbývající díly se zaměřují na nejhorší zločiny, a v jejichž pozadí stojí zločinecké gangy.

Nejnebezpečnější města světa. Pětidílná série, Francie. Rio de Janeiro, Johannesburg, Caracas, Sao Paulo, Miami... To jsou některá z nejnebezpečnějších měst na světě: drogy, únosy, vraždy, soupeřící gangy, útoky na civilisty a tvrdá práce policistů jsou tvrdou každodenní realitou. Obyvatelé těchto měst žijí ve strachu, že mohou být zasaženi zbloudilou kulkou nebo být uneseni. Také turisté se musejí mít na pozoru...

Paranormal. Osmidílná série, Francie. Tým vyšetřovatelů hledá logická vysvětlení nejrůznějších událostí. Ne vždy se to podaří...

Výprava do tajuplné Indie. Třídílná série, Kanada. Proslulý britský spiritualista a věštec Craig Hamilton-Parker podniká dobrodružnou cestu do Indie, aby zkonzultoval tajnou věštbu o svém životě a o dni, kdy má zemřít. Prochází malé indické vesničky, navštěvuje tajemná místa, je pozván do úžasných chrámů, kde se zúčastňuje mnoha neznámých rituálů. A ač má s věcmi mezi nebem a zemí velké zkušenosti, je překvapen, jak ho starobylá moudrost proměňuje.

Kromě těchto sérií nabídne TV KINOSVĚT řadu dalších dokumentů. Z ruské mysteriózní produkce to například budou Tajemství egyptských pyramid, Záhada Timurovy krypty, Atlantida - předci z vesmíru a z americké Atlantida - Tajemství mistrů navigace či Temná tajemství Černého moře. Chybět nebude ani další řada francouzské série Záhadná historie, která se mimo jiné soustředí na tajemství smrti Romanovců, Gillese de Raise, čili na pravdivý příběh Modrovouse, zodpoví otázku, proč Charlotte Cordayová zabila Marata, zda byl rakouskouherský dědic trůnu princ Rudolf v Mayerlingu zavražděn, zda přivodil Rasputin pád cara a zda zradil francouzský král Johanku z Arku.

TV KINOSVĚT rovněž odvysílá další řady seriálu Krimi záhady, Utajená historie B. Foerstera, Divy světa a S Čechy okolo světa. Navíc připravil obnovené premiéry oblíbených seriálů Kuriózní a neobvyklá úmrtí, Ničitelé mýtů a Pitevna.

zdroj: ČSFS