Quantcast

Český rozhlas otevřel kavárnu Radiocafé Vinohradská 12

| redakce | tisk

Český rozhlas v úterý 24. září za účasti významných hostů a zaměstnanců slavnostně otevřel novou rozhlasovou kavárnu Radiocafé Vinohradská 12. Kavárna odpovídající estetice 30. let 20. století byla představena k 90. výročí zahájení stavby historické budovy Vinohradská 12.

Slavnostního přestřižení pásky se kromě generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala ujal také hudebník, herec a režisér Ondřej Havelka. Informoval o tom Český rozhlas.

Kavárnu najdou návštěvníci v severní části budovy Českého rozhlasu, přímo vedle hlavního vchodu do rozhlasové budovy. Radiocafé Vinohradská 12 je inspirováno typickou podobou kaváren z 30. let minulého století. Čistý a elegantní vzhled doplňují charakteristické prvky tehdejší doby, jako jsou mramorové stolky či výmalba tzv. válečkem. Z materiálů dominuje dřevo v kombinaci se sklem, pro povrchy byla použita paleta barev v medovém odstínu.

Otevření Radiocafe Vinohradská 12 (foto: Khalil Baalbaki)
▲ Otevření Radiocafe Vinohradská 12 (foto: Khalil Baalbaki)

Zcela nové je propojení s vstupní halou Českého rozhlasu prosklenými dveřmi, které jsou věrnou replikou původních vstupních dveří. Prostory kavárny budou mimo jiné využívat stanice Českého rozhlasu k vysílání svých pořadů.

Autorem projektu Radiocafé Vinohradská 12 je studio CMCARCHITECTS a.s., architektonický dozor při stavbě měla Ing. arch. Nela Niederle. Hlavním úkolem architektů bylo především dodržení všech původních architektonických prvků, které se dochovaly i přes rozsáhlá poškození vstupu do budovy z roku 1945.

Otevření Radiocafe Vinohradská 12 (foto: Khalil Baalbaki)
▲ Otevření Radiocafe Vinohradská 12 (foto: Khalil Baalbaki)

Provozovatelem bude společnost Vltavská plavební, s.r.o, pod vedením Vojtěcha Ryvoly, která vyhrála veřejné výběrové řízení.

Kavárna Radiocafé Vinohradská 12 bude otevřena každý všední den od 8.00 do 20.00 hodin, v sobotu a neděli od 10.00 do 20.00 hodin.

Reklama
Vybrané články