CryptoBox 800 UHD

Odstartovalo vizuální Rai Radio 2 TV

| redakce | tisk

V pondělí 14. září v odpoledních hodinách byl zahájen provoz prvního z očekávaných nových kanálů Rai - Rai Radio 2 TV. Vysílání stanice je v současné době dostupné on-line prostřednictvím HbbTV (červené tlačítko) v pozemním vysílání a v satelitní službě TivúSat.

Další možností příjmu Rai Radio 2 TV je webová platforma Rai Play.it, případně Android aplikace Rai Play a to v HD rozlišení a celosvětově včetně Chromecastu, kde je nutná pouze bezplatná registrace do Rai Play.

Rai Radio 2 TV je hudebně zábavnou stanicí především pro mladé diváky. Stanice vysílá hudební klipy, studiové pořady Rai Rádia 2 a v budoucnu se diváci dočkají i originálních pořadů vyrobené přímo pro Rai Radio 2 TV jako stand up comedy show nebo live koncerty. Všechny živé vstupy ze studií jsou vysílány i simultánně s rozhlasovou stanicí Rai Radio 2.

Rai Radio 2 TV (foto: Rai)
▲ Rai Radio 2 TV (foto: Rai)

Rai Radio 2 TV má k dispozici kromě stávajících rozhlasových studií i jedno zbrusu nové studio které je připraveno na natáčení hudebních koncertů či různých show s publikem.

Diváci se mohou těšit na pořady jako "Back2Back" - každý pátek večer živé koncerty ze studií Radio Rai nebo "Radio 2 Social Club" - každodenní ranní zábavná talkshow s hosty z Itálie i ze světa, ale také na spoustu klipů od 80. let po současnost, live eventy jako Sanremo, ESC (Eurovision Song Contest), novinky ze světa hudby a další pořady.

Rai Radio 2 TV (foto: Rai)
▲ Rai Radio 2 TV (foto: Rai)

Rai v minulých měsících zrekonstruovala skoro všechna svá rozhlasová studia, většina z nich jsou připravena i na televizní vysílání. Radio Rai patří k nejmodernějším rozhlasovým společnostem v Evropě.

Vysílání je možné najít zde.

zdroj: Rai + franck