CryptoBox 800 UHD

Nova Sport 1, ZAK TV, VH1 Classic a MTV Rocks vrátily staré licence

| redakce | tisk

Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) byly vráceny některé vysílací licence, které subjektům televizního vysílání udělila v minulosti. Společnost TV Nova vrátila licenci pro placený sportovní kanál Nova Sport 1. Vrácená licence platila od října 2008 pro šíření programu prostřednictvím kabelových systémů a satelitu.

Vrácení licence na Nova Sport 1 nemá žádný dopad na diváky televizních služeb. Společnost TV Nova s.r.o. si již v srpnu letošního roku zajistila licenci pro satelitní a zvláštní přenosové systémy. Místo o prodloužení staré licence požádala o novou. Na základě nové licence vysílá od 2. října 2020.

Starou vysílací licenci z roku 1996 vrátila také plzeňská společnost ZAK TV pro program se stejnojmenným názvem. ZAK TV nyní vysílá prostřednictvím pozemních vysílačů s novou licencí udělenou v minulém měsíci.

Nepotřebné satelitní licence vrátila také společnost ViacomCBS Networks International Czech pro programy VH1 Classic European a MTV Rocks International. Oba tyto programy se od 6.10.2020 nevysílají a místo nich subjekt televizního vysílání poskytuje nové hudební programy MTV 80s a MTV 90s.

RRTV ve všech případech vydala provozovatelům osvědčení o vrácení vysílacích licencí.