Quantcast

Po stopách duchů XIII startuje v pátek 13. na Prima ZOOM

| redakce | tisk

Seriál Po stopách duchů XIII se stylově vrací v pátek třináctého. Na reprízy starších sérií navážou premiérové řady. Duch je náboženský pojem, který označuje oživující princip (duše) jako nehmotnou podstatu člověka.

V přírodních náboženstvích se tento oživující princip chápe jako podíl člověka na něčem, co ho přesahuje. Ve smrti opouští duše mrtvé tělo a může se jako duch zjevovat ve snu. A pokud nebyl mrtvý řádně pohřben, může se jeho duch vracet a pozůstalé sužovat. Duchové bývají spojeni s přírodními jevy, mohou na sebe brát lidskou podobu, ale mají i neobvyklé rysy, které je od lidí odlišují. Mohou prý také vstoupit do těla živé bytosti, a způsobit tak nemoc či posedlost. Příkladem označení ducha jsou slovanští běsové, řečtí daimóni, japonští kami nebo arabští džinové.

Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)
▲ Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)

Moderní formou víry v duchy, soustředící se na možnost navázání kontaktu s duchy zemřelých, je spiritismus. Rozlišují se jednak duchové předků a duchové mrtvých, kteří nebyli řádně pohřbeni nebo zemřeli násilím, a jednak přírodní duchové, kteří jsou v přírodě prezentováni nezávisle na lidech. Andělé jsou okřídlené duchovní bytosti v lidské podobě v monoteistických světových náboženstvích. Démoni jsou zlověstné duchovní bytosti v mnoha kulturách. Speciální tým amerických expertů na paranormální jevy vyšetřuje a dokumentuje různá nadpřirozená zjevení. A Prima ZOOM je ta nejpravdivější duchařská podívaná.

Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)
▲ Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)

Pojďte se bát na Prima ZOOM:
Od 13. 8. 22.00 - Po stopách duchů XIII

Po stopách duchů XIII (12 dílů vždy v pátek po 22.00, reprízy každé pondělí v 13.55)
Tři lovci duchů Zak Bagans, Nick Groff a Aaron Goodwin pátrají po nadpřirozených silách na prokletých místech, vyzbrojeni digitálními kamerami s nočním viděním. Ve třinácté sérii paranormálně oblíbeného a úspěšného seriálu vyrazí do nitra temného dolu na zlato v Coloradu, kde došlo k brutální vraždě a který prý obývá zlá entita.

Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)
▲ Po stopách duchů XIII (foto: FTV Prima)

Nechají se zamknout přes noc v usedlosti, jež patřila legendárnímu těžařskému magnátu Johnu Mackayovi, a můžou být rádi, že to přežijí. Kromě toho vyšetřují mrazivé případy strašidelných domů v Los Angeles nebo Sacramentu a navštíví prokletý hotel v Nevadě, kde se odváží na třetí patro, kam přes dvacet let nikdo nevstoupil.

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články