Quantcast

Česko Slovensko má talent podeváté

| redakce | tisk

Česko Slovensko má talent (ČSMT) je nejúspěšnější světová talentová show, která se letos po loňské koronavirové odmlce dočká své už 9. řady. Vysílá ji česká TV Prima a slovenská TV JOJ. Startujeme v pátek 3. září ve 20.15 na Primě.

V deváté sérii zůstává složení poroty stejné - Jakub Prachař, Marta Jandová, Diana Mórová a ostřílený Jaro Slávik. Nově se vedle Davida Gránského představí jako moderátorka Jasmina Alagič Vrbovská. Porotci budou moci opět využít zlatý bzučák, který účastníka pošle rovnou do finále, a nebude chybět ocenění Zlatý Pátrovič pro nejzapálenější soutěžící. Na scéně se znovu objeví legendární postavička a účastník všech ročníků - pan Pátrovič.

Česko Slovensko má talent (foto: FTV Prima)
▲ Česko Slovensko má talent (foto: FTV Prima)

S jakou písní a náladou přijde tentokrát? Účinkující přijeli z celé Evropy, ale také z USA, Austrálie, Afriky, Brazílie, Japonska nebo Izraele. V minulých ročnících se hlásili kromě Čechů a Slováků nejvíce občané Ruska, Ukrajiny a Polska. Letos svůj talent chtěli z cizinců nejvíce předvést trochu překvapivě Španělé.

Další novinkou na Prima online bude možnost nahlédnout do zákulisí show a podívat se na účinkující i porotu trochu netradičně, a to díky Marianě Prachařové. Tisíce lidí prošly předcastingem v českých a slovenských městech už v loňském létě a také online castingem. Tradičně se nejvíce přichází prorazit se zpěvem a tancem.

V aktuálním ročníku se objevilo více silové akrobacie a podívaná to bude nejen parádní, ale i dechberoucí. Podaří se někomu z Česka konečně přerušit šestiletou nadvládu Slováků? Kdo ovládne prosincové finále a s jakým talentem zvítězí?

Vítězové ČSMT:
2010 - Dae Men (silová akrobacie, ČR)
2011 - Atai Omurzakov (robotický tanec, Kyrgyzstán)
2012 - Jozef Pavlusík (operní zpěv, SR)
2013 - Miroslav Sýkora (operní zpěv, SR)
2015 - Gyöngyi Bodišová (zpěv, SR)
2016 - ACT 4 Slovakia (krasojízda na kole, SR)
2018 - Nikoleta Šurinová (bubnování, SR)
2019 - Margaréta Ondrejková (zpěv, SR)

zdroj: FTV Prima

Reklama
Vybrané články