Quantcast
CryptoBox 800 UHD

Evropa z výšky ve čtvrté řadě na Nat Geo

| redakce | tisk

Kamery National Geographic se opět vznesly, aby nám nabídly další úžasné letecké záběry starého kontinentu, počínaje úchvatnou podívanou na Skotsko. Čtvrtou řadu oblíbeného dokumentárního cyklu Evropa z výšky uvidíte exkluzivně na obrazovkách National Geographic od 18. září 2022.

Zbrusu nový šestidílný cyklus nám velkolepým způsobem představí také nejpůsobivější kulturní a zeměpisné dominanty Dánska, Srbska, Belgie, Bulharska a Rumunska. Prostřednictvím nejmodernějších dronů si diváci vychutnají dechberoucí podívanou na tyto fascinující regiony.

Doku sérii Evropa z výšky opět přinese Nat Geo (foto: Nat Geo)
▲ Doku sérii Evropa z výšky opět přinese Nat Geo (foto: Nat Geo)

Díky unikátním leteckým snímkům zjistíme, jak tradice, technika a přírodní krásy utvářely náš kontinent. Navíc se tvůrcům podařilo načrtnout dynamický portrét krajiny a lidí, kteří jí dávají život.

Každá z epizod se soustředí na jednu evropskou zemi a je oslavou jak přírodních výtvorů, tak silných lidských příběhů a technických zázraků určujících současné směřování národa.

V první epizodě seriálu Evropa z výšky se diváci vypraví na dobrodružný let nad Skotskem, při němž se jim naskytne pohled na zahradníky láskyplně pečující o nejstarší golfové hřiště světa, a poté se vydají do East Lothian, kde rozsáhlé roje včel hodují na rozkvetlých vřesovištích.

Dále budeme svědky nového ambiciózního projektu instalace turbíny na Orknejích, která by měla využívat síly oceánu k výrobě elektrické energie, a navštívíme rovněž tým archeologů v Glen Coe, kde se za využití původních materiálů rekonstruuje tradiční skotské kmenové sídlo.

Dále se podíváme také do Dánska, kde se přidáme k milovníkům zimních sportů na sjezdovce Copenhill v Kodani, která byla doslova postavena na střeše elektrárny. V Srbsku budeme obdivovat umění techniků provádějících renovaci budov a výstavbu mrakodrapů v hlavním městě.

V Belgii navštívíme Gentský festival světel, na nějž se každoročně sjíždějí umělci z celého světa. A v Bulharsku se přidáme k meteorologům při jejich cestě na stanici Musala, nacházející se na vrcholu bulharské nejvyšší hory.

National Geographic svým divákům rovněž přichystal speciální díl s názvem Vánoce z výšky mapující vánoční tradice v jednotlivých evropských zemích.

DIVÁCI SE MOHOU TĚŠIT NA NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODY:

1. díl: SKOTSKO
K tématům patří:
• údržba golfového hřiště St. Andrews a roje včel hodujících na rozkvetlých vřesovištích v East Lothian.
• rekonstrukce kmenového sídla v Glen Coe, při níž postupují archeologové pouze s využitím původních materiálů.
• mořská turbína - ambiciózní projekt instalace turbíny na Orknejích, jež by generovala elektrickou energii v závislosti na síle moře.

2. díl: SRBSKO
K tématům patří:
• Kadinjaca Memorial Park obsahující masivní sochařské památníky nazývané spomeniky, jež upomínají na komunistické partyzány bojující proti nacistické okupaci během 2. světové války.
• středověké opevněné město Golubac.
• transformace městské zástavby v Bělehradu, při níž dochází k výstavbě nových mrakodrapů a realizaci dalších stavebních projektů.

3. díl: DÁNSKO
K tématům patří:
• sjezdovka postavená na střeše elektrárny v kodaňském Copenhillu, kam doprovodíme dánské nadšence do zimních sportů.
• Legoland. Pracovníci billundského Legolandu postavili miniaturní model obce, kde jsou zastoupeny nejzajímavější turistické cíle a aspekty Dánska.
• umělci z Aalborgu, kteří zde na zdi budov malují obří fresky. Město se tak mění v živoucí uměleckou galerii.

4. díl: BELGIE
K tématům patří:
• V Atomiu, které bylo postaveno u příležitosti světové výstavy v roce 1958 a vypadá, jako by vypadlo z nějakého sci-fi filmu, budeme svědky náročného umývání oken.
• Gentský festival světel, při němž se scházejí umělci z celého světa a jenž je považován za jeden z největších světelných festivalů na světě.

5. díl: BULHARSKO
K tématům patří:
• V Buzludja Memorial House, komunistickém sídle postaveném roku 1981, budeme svědky restaurování nejznámější bulharské zchátralé a opuštěné budovy.
• Meteorologická stanice Musala postavená v nadmořské výšce 3000 tisíc metrů na vrcholu nejvyšší bulharské hory, na niž vyrazíme společně s meteorology.

6. díl: RUMUNSKO
K tématům patří:
• rekonstrukce dřevěného kostela za využití tradičních materiálů v rumunských Karpatech.
• Katedrála spásy rumunského lidu, kde se tým stavitelů snaží o záchranu zlatých kupolí.

Cyklus Evropa z výšky vznikl pro National Geographic v produkci Windfall Films (součást skupiny Argonon). Producentem seriálu byl Mark Bridge, výkonným producentem pak Carlo Massarella. Výkonnou producentkou za National Geographic byla Carolyn Payneová.

zdroj: Nat Geo

Reklama
Vybrané články