Quantcast

Silk Way Cinema před startem

| redakce | tisk

Za několik dní začne vysílat nový televizní kanál s názvem Silk Way Cinema, sesterský kanál stanice Sil Way Cinema, který mohou sledovat diváci v celé Evropě prostřednictvím evropského satelitního systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

Silk Way Cinema bude vysílat 24 hodiny denně 7 dní v týdnu v kazašském a ruském jazyce. Signál stanice bude dostupný ve více než tuctu zahraničních zemí.

Nová satelitní stanice hodlá divákům nabízet poznávací a vzdělávací pořady, dokumentární a hudební projekty či televizní seriály. Spuštění nového programu oznámil provozovatel na sociálních sítích.

Logo a grafika Silk Way Cinema (foto: Silk Way)
▲ Logo a grafika Silk Way Cinema (foto: Silk Way)

Start Silk Way Cinema je naplánován na prvního září. Zatím není známo, zda bude nový projekt šířen přes některý ze satelitů, které pokrývají střední Evropu.

Stávající program Silk Way vysílá od 25. října 2002 pod původním názvem Caspionet, později přejmenovaná na Kazakh TV (Qazaq TV) a Jibek Joly. Jde o první národní satelitní televizní kanál Kazachstánu, která je dostupná pro diváky ve 118 zemích na 4 kontinentech. Od listopadu 2017 stanice vysílá multijazyčně - v kazaštině, ruštině a angličtině. Později bylo vysílání spuštěno v kyrgyzštině a uzbečtině.

technické parametry - Silk Way HD (Jibek Joly HD):

Eutelsat Hot Bird 13G (13°E), freq. 12,520 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/QPSK, FTA

Reklama
Vybrané články