Quantcast

José Perdomo Lorenzo opouští pozici CEO ST a T-Mobile CZ

| redakce | tisk

Generální ředitel společností Slovak Telekom (ST) a T-Mobile Czech Republic José Perdomo Lorenzo se po pěti letech přesouvá na novou pozici přímo do centrály v Německu. Od 1.1.2024 bude z pozice Strategy Lead zastřešovat kompletní strategii a transformaci skupiny Deutsche Teleko, reportovat bude přímo CEO, Timotheovi Höttgesovi.

Pro Lorenza, který dosáhl v ST mnohé úspěchy, jde o zásadní kariérní milník.

José Perdomo Lorenzo nastoupil na pozici CEO ST k 1.10.2018. Do firmy si přinesl více než dvacetiletou manažerskou praxi, silné obchodní a telekomunikační zázemí a také vášeň pro kolektivní sport, zejména týmovou cyklistiku, do které i osobně aktivně zapojoval své kolegy.

Pod jeho vedením se skupina ST výrazně posunula a dosáhla mnohé úspěchy. Jeho orientace na zákaznickou zkušenost přinesla až třikrát ocenění Operátor roku v anketě NAY Techbox roka a zvýšení hodnocení v mnoha zákaznických ukazatelích. Během jeho období byli uvedeny nové portfolia služeb a skupina byla aktivní i v různých formách pomoci během pandemie.

Na poli technologických úspěchů je možné vzpomenout výrazné rozšíření pokrytí optickou sítí - za posledních pět let se prakticky zdvojnásobilo na 1,07 milionu domácností. V oblasti mobilní sítě se podařilo nasadit 5G síť a rozšířit její pokrytí na 47% populace za necelé tři roky.

José Perdomo Lorenzo byl aktivní i při budování spolupráce s partnery, například dohodě o sdílení optické sítě s operátorem Orange nebo čerstvě ohlášené spolupráci s O2 pro sdílení technologie mobilních sítí. Zároveň se mu podařilo dosáhnout i první dohody s energetickou společností pro využívání optické sítě (Západoslovenská distribuční).

Ve stávající pozici CEO zůstane José Perdomo Lorenzo do konce letošního roku. Nový generální ředitel Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic bude oznámen po ukončení výběrového řízení.

zdroj: ST

Reklama
Vybrané články