Quantcast

CANAL+ natočila první minisérii Dcera národa

| redakce | tisk

Natáčení moderně stylizované minisérie Dcera národa, inspirované životem dcery Karla Havlíčka Borovského Zdeňky Havlíčkové, skončilo 4. února.

Ambiciózní projekt společnosti CANAL+ s talentovanou herečkou Antonií Formanovou v hlavní roli vzniká v režii Cristiny Grosan a Matěje Chlupáčka pod značkou CANAL+ Original a v koprodukci s Českou televizí.

Dcera národa je příběhem romantické lásky mladé dívky, jejíž touha po lásce a svobodě se odehrává v době národního obrození ve druhé polovině 19. století, kdy se formovala česká národní identita i postavení žen ve společnosti.

Minisérie Dcera národa (foto: Stanislav Honzík, Barletta)
▲ Minisérie Dcera národa (foto: Stanislav Honzík, Barletta)

Život Zdeňky Havlíčkové v mnoha aspektech rezonuje s dnešní dobou i s tématy současné mladé generace. Proto nás těší, že hlavní roli přijala mladá herečka Antonie Formanová,“ podotkla producentka Lada Dobrkovská za společnost CANAL+.

Je to krásný projekt. Pro mě je to obrovská příležitost a cítím i velkou zodpovědnost. Jsem ráda, že mohu ztvárnit pro mne silnou a zajímavou osobnost Zdeňky Havlíčkové, vzdorující vůli obrozenců. Spatřuji v tom i nějakou její současnost,“ okomentovala svou roli Antonie Formanová, která si zahraje po boku herců Jiřího Langmajera, Jana Vlasáka, Vladimíra Javorského, Leoše Nohy, Roberta Mikluše či Ladislava Hampla. Mladou hereckou generaci vedle Formanové zastupují Martina Jindrová, Daniel Kadlec, Vojtěch Machuta, Mark Kristián Hochman nebo Jakub Jelínek.

Minisérií Dcera národa vkročila skupina CANAL+ v České republice a na Slovensku na pole vlastní lokální tvorby. Chceme jít stejnou cestou jako naši kolegové ve Francii a Polsku a zaměřit se na inovativní projekty s důrazem na kvalitu produkce, v nichž vidíme potenciál. Premiéru včetně zařazení do nabídky streamovací platformy canalplus.cz plánujeme na září 2024. Velice nás těší, že již na prvním projektu v České republice spolupracujeme s významným koproducentem, jako je Česká televize,“ řekl Ladislav Řeháček, VP společnosti CANAL+ Luxembourg pro Českou republiku a Slovensko. Kreativní producent České televize Jan Lekeš ke spolupráci dodal: „Originální a nekonvenční pojetí dobové minisérie Dcera národa bude pro diváky České televize novým televizním zážitkem. V České televizi bude seriál uveden na začátku roku 2025.“

Dcera národa nabízí zcela nový pohled na české dějiny inspirovaný úspěšnými zahraničními koncepty. Společnost Barletta se scenáristkou Lucií Vaňkovou zpracovala příběh jako moderní trendy minisérii zasazenou do 19. století. Tvůrci si kladli za cíl zpracovat historické téma z dob národního obrození s vtipem a ve zcela novém vizuálním hávu, které má navíc skrze postavu drzé a zábavné hrdinky velký mezinárodní potenciál,“ doplnila Lada Dobrkovská. „Věříme, že s příběhem Zdeňky Havlíčkové se identifikují diváci historicky laděných projektů, ale i právě mladá generace, které Dcera národa nabídne jiný, zábavný pohled na dějiny v srdci Evropy,“ sdělila producentka společnosti Barletta Maja Hamplová.

Natáčení minisérie Dcera národa probíhalo v České republice od poloviny prosince 2023 do února 2024 v Novém Městě nad Metují, Jaroměři a Praze. Oficiálně byl seriál dotočen v Jaroměřicích nad Rokytnou 4. 2. 2024. Premiéra je plánována na září 2024 na streamovací platformě a v lineárním vysílání stanice CANAL+ Česká republika a Slovensko. Česká televize seriál uvede v lednu 2025.

zdroj: CANAL+

Reklama
Vybrané články