Přenosy z Eura 2008 se budou vysílat i mimo Evropu
| redakce | tiskUEFA podepsala nové kontrakty s americkými, asijskými a arabskými broadcastery na vysílání přenosů z EURO 2008, které se bude konat od 7. do 29.června 2008 v Rakousku a Švýcarsku. Přenosy bude možné sledovat na kanálech ESPN, ESPN Star Sports, Al Jazeera a také v platformě PCCW.
Na teritoriu Severní a Jižní Ameriky bude přenosy vysílat ESPN. V USA odvysílá 2 přenosy z Euro 2008 stanice ABC. Společnost typu joint venture ESPN/STAR získala práva na vysílání přenosů Euro 2008 na území jižní Ásie. Zápasy se budou vysílat na programu ESPN Star Sports.
Al Jazeera si zajistila práva pro území Blízkého Východu a severní části Afriky. V Hong Kongu se objeví přenosy v širokopásmové službě PCCW.
Za prodej práv k přenosům EURO 2008 odpovídala společnost SportFive. UEFA poprvé prodala práva k evropskému fotbalovému šampionátu za hranice Evropy.
Oficiálními partnery UEFA se v Evropě staly kanály TV2 Denmark, TV2 Norway a TV4 Sweden. Zároveň mají práva na vysílání 20 zápasů. Telenor Broadcast zajistí vysílání přenosů v HDTV v rámci platformy Canal Digital.
zdroj: satkurier.pl
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:05 Tři zlaté dukáty
20:00 Návrat sedmé roty
20:20 Řachanda
20:15 Pohádky pro Emu
20:10 Profesionálové 4 (9)
20:05 Sejdeme se na Cibulce
20:30 Záhady tela
20:10 Zuzana - žena, ktorá neluže
20:10 Gól mesiaca
20:20 V sedmém nebi