Quantcast

V září startuje nový francouzský kanál pro děti

| redakce | tisk

Canal-J, který je v současnosti součástí Lagardere group, plánuje další další kanál pro dětské diváky ve Francii. Kanál má pracovní název Chado a bude věnován děvčatům ve věku od 11 do 18 let. Francouzský tisk spekuluje o názvu stanice Loola.

Canal J je jedním z nejstarších kabelových kanálů pro děti, který odstartoval téměř před 15 lety. Před pěti lety odstartoval kanál TiJi věnovaný předškolákům.

Počet dětských kanálů se ve Francii v září rozšíří na 15. Kanál má nabídnout až 75% živých magazínů věnovaných škole (ještě žádná stanice jej nenabídla), 10% programů bude věnováno hudbě a zbylých 5% kresleným filmům a magazínům o životě.

Provozovatel Canal-J věří již v počáteční úspěch. Stanici si od počátku bude moci naladit 2,6 miliónů francouzských domácností, což bude více jak dvojnásobek při startu kanálu TiJi.

Nový kanál bude v základní nabídce digitální satelitní televize Canal Satellite, stejně tak i v kabelových sítích ve Francii (Noos, NC Numericable, France Telecom Cable a Est Videocom). (AdTV)

Reklama
Vybrané články