Quantcast

Internet Yacom Satélite z Astry

| redakce | tisk

Ya.com Internet Factory, který je vlastníkem T-Online International AG a SES Astra podepsaly dohodu o vzniku širokopásmového internetu přes satelit - Yacom Satélite. Cena paketu Yacom nebude dražší než 17 euro. Služba má oslovit 5 miliónů Španělů, kteří nemají přístup k ADSL. Astra nabízí technologie, které mohou zlikvidovat ve Španělsku původní plány dostupnosti širokopásmového internetu.

Yacom Satélite nabízí širokopásmový přístup k internetu od rychlosti 256 kbps do 769 kbps v závislosti od vybrané nabídky a zpětného kanálu přes telefon.

V rámci služby nazvané "Banda Ancha Sat Home 24 h" (Širokopásmový satelitní dům 24h) dostane uživatel 10 e-mailových kont o velikosti 50 MB, 1 emailové konto o velikosti 100 MB, antivirový i antispamový filtr, dále pak 50 MB prostoru pro osobní či firemní internetové stránky. Služba rovněž umožňuje přístup k 120 nekódovaným televizním kanálům ze satelitu Astra, které je možné sledovat na monitoru PC.

Obecně Yacom Satélite je ve fázi testů a komerční start služby pro individuální zájemce i firmy je náplánován na příští čtvrtletí.

Astra je leaderem na španělském i evropském trhu ve vysílání pro DTH (Direct to home). Ve Španělsku přijímá 10% domácností programy z digitálu ze satelitů Astra. Pode informací krajského úřadu telekomunikací 21% lidí ve Španělsku (více jak 5 miliónů) (satkurier.pl/ses astra)

Reklama
Vybrané články