Kanál NTDTV obvinil Eutelsat z odpojení signálu

| redakce | tiskobrázek k článku: Kanál NTDTV obvinil Eutelsat z odpojení signálu

Satelitní operátor Eutelsat nesouhlasí s obviněním ze strany čínské televize New Tang Dynasty Television (NTDTV) z odpojení kanálu na satelitu Eutelsat W5 z důvodu tlaku ze strany čínské vlády. Skutečným důvodem zastavení distribuce NTDTV na W5 byly technické problémy satelitu a nemožnosti vysílat programy do jihovýchodní části Asie a části Číny.

Během noci ze 16. na 17. června 2008 došlo k technickým problémům na družici Eutelsat W5 (70,5°E), které způsobily ztrátu jednoho ze dvou solárních panelů. Po kontrole satelitu bylo nutné vyřadit z provozu 4 ze 24 transpondérů. Cílem akce bylo zajistit funkčnost zbývajících 20 transpondérů.

Pro zákazníky, kteří využívali kapacitu na W5, byla nabídnuta alternativní kapacita na jiných satelitech Eutelsatu. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádná alternativa k zajištění pokrytí jihovýchodní Asie a části Číny, nebylo možné najít vhodné řešení pro zákazníky v těchto regionech. V takových případech Eutelsat zkoumá jiná řešení. Programy Euronews, C-Music a NTDTV se proto mohou vysílat přes jiné satelity.

30. června 2008 bylo vysílání Euronews pro jihovýchodní Asii a část Číny zajištěno ze satelitu AsiaSat 2. Podobné řešení se zvažuje i pro stanici C-Music. NTDTV zatím nehledala žádné možnosti.

zdroj: satkurier.pl