Senát dal zelenou zrušení koncesionářských poplatků
| redakce | tiskSenátoři na čtvrtečním zasedání rozhodli o tom, že se budou zabývat zákonem o zrušení koncesionářských TV a R poplatků. Návrhu se nyní bude věnovat senátní výbor a mediální komise horní komory. Za návrhem jsou senátor Richard Svoboda (ODS) a kandidát do EP Eduard Kožušník.
Podle předsedy mediální komise Senátu Jana Oberfalzera (ODS) je koncesionářský poplatek "vynucená daň", píše Právo. Občané si služby veřejnoprávních médií České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) neobjednali a musí ji ze zákona platit. Oberfalzer dále upozornil, že neexistuje skutečná kontrola nad obsahem a rozsahem i když obě média kontrolují Rady ČT a ČRo.
Návrh zákona - zrušení koncesionářských poplatků - podporuje i senátorAdolf Jílek (KDU-ČSL).
Milan Štěch (ČSSD) na návrh reagoval, že se jedná jen o zviditelnění kandidáta do EP. Přemysl Sobotka (ODS) poznamenal, že osm zemí EU má veřejnoprávní média financovaná z daní a podle něho je to dostatečný důvod k diskusi. Cituje deník Právo.
zdroj: Právo
Parabola.cz
Facebook
Twitter











20:06 Sladce a hladce
20:00 Starověké velmoci
20:20 Bratři a sestry (28)
20:15 Polabí (29)
20:10 Labyrint 3 (3)
20:05 Vím, že nic nevím
20:30 Vanina (3/4)
20:00 NAŠE STOROČIE očami storočných
20:30 Dunaj, k vašim službám XII. (13)
20:20 Laskavý divák promine (4)