Místo pro Vaši reklamu

UPC: DIGI TV šíří náš signál TV Nova bez dohody

| Tisk

logo Včera došlo k plánované výluce DVB-T multiplexu Radiokomunikací z vysílače Praha – Žižkov. Přes den se zhoršily příjmové podmínky divákům v Praze a středních Čechách. Výluka postihla také satelitní platformy UPC Direct a DIGI TV, které využívají DVB-T signál ze Žižkova.

Vzhledem k tomu, že neexistuje přímá satelitní distribuce TV Nova, zajišťuje společnost UPC Česká republika distribuci signálu svým zákazníkům na vlastní náklady přes satelit Astra 1G (19,2°E).

Během včerejší výluky se zjistilo, že platforma DIGI TV má stejný signál TV Nova, který je dodáván abonentům UPC Direct. Zákazníkům obou platforem se v době výluky objevila textová informace „Omlouváme se Vám za výpadek programu. Na obnově signálu usilovně pracujeme. Vaše UPC DIRECT“.

Textová informace o UPC Direct na konkurenční platformě vyvolala první reakce u společnosti UPC, která začala pátrat po uzavřených smlouvách ohledně šíření signálu ze své platformy. Dnes zjistila, že s DIGI TV žádnou smlouvu o využívání signálu TV Nova neuzavřela.Společnost UPC Česká republika podnikne příslušné právní kroky,“ říká serveru parabola.cz František Malina, tiskový mluvčí společnosti UPC Česká republika a dodává, že firma udělá vše pro ochránění svých signálů.

Jak se případný spor projeví ve vysílání TV Nova na DIGI TV zatím nelze předvídat. Není vyloučeno, že Nova na určitou dobu zmizí z programové nabídky české nabídky rumunské platformy.

Martin Vyleťal

Vybrané články