24cz chce na 1 měsíc přerušit vysílání

| Tisk

logo Český "parlamentní" kanál 24.cz hodlá k 1. září 2007 přerušit své vysílání. Provozovatel požádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o souhlas k přerušení vysílání na dobu 30 dní. Serveru parabola.cz to potvrdilo vedení televize 24.cz.

Na všech distribučních platformách (satelit, kabel, DVB-T) se už dnes odpoledne na pozici 24cz objevila test karta 24cz - barevné pruhy, které obsahuje v levém horním rohu logo televize. Podle Daniela Častvaje, generálního ředitele 24.cz, se jedná čistě o problém na straně smluvního partnera.

"SAT Plus, s.r.o., který smluvně zajišťoval vysílání 24cz od samotného vzniku stanice přistoupil k přerušení tohoto vysílání až poté, co společnost Region media, s.r.o., nebyla dlouhodobě schopna dostát svým platebním závazkům," uvedl pro server parabola.cz Radomír Kaňok, výkonný ředitel a jednatel společnosti SAT Plus. Druhým důvodem bylo, že "po několik měsíců upozorňoval (SAT Plus, s.r.o.) společnost Region media, s.r.o. na tuto skutečnost," dodává serveru parabola.cz Radomír Kaňok.

"SAT Plus, s.r.o. je připraven obnovit vysílání TV stanice 24cz ihned poté, co společnost Region media, s.r.o. uhradí své pohledávky," uzavírá Radomír Kaňok ze společnosti SAT Plus, s.r.o.

Důvodem k přerušení vysílání 24.cz je exekuce na majetek vlastníka 24.cz Miloše Červenky a tím jsou i zmrazeny jeho veškeré příjmy. Vysílání není z čeho financovat. K 1.10.2007 by mělo být vysílání obnoveno v plném rozsahu. Zatím se počítá s vysíláním 24.cz a podle Daniela Častvaje je zatím předčasné hovořit o náhradě stanice novým programem 24plus, který by měl být zaměřen na zpravodajství, publicistiku a politické analýzy. 24plus měl podle dřívějších informací odstartovat na podzim letošního roku.

Televize 24cz přinášela nekomentované přímé přenosy a záznamy z jednání Poslanecké sněmovny, Senátu, tiskových konferencí vlády a další. 24cz zahájila testovací vysílání 28. října 2004. Oficiální vysílání bylo spuštěno 17. listopadu 2004. Licenci k satelitnímu šíření programu 24.cz získala společnost Region Media na 12 let v polovině června 2004 od RRTV. Na jaře letošního roku získal v parlamentní televizi 24cz majoritu pozemkový král Miloš Červenka. Vlastník televize 24.cz má v plánu další projekty - R1 (reality) a TV ONA (kanál pro ženy).

Společnost SAT Plus, s.r.o. je mimo jiné provozovatelem a vlastníkem licencí kabelových TV programů UPC Express, FUN1, FUN2 a rádia FUN ONE STATION. Pro zahraniční zákazníky vysílá také 24 Pay-Per View kanálů.

technické parametry:satelit: Astra 1KR
pozice: 19,2°E
kmitočet: 10,832 GHz
polarizace: horizontální
SR: 22000
FEC: 5/6
kódování: žádné

Martin Vyleťal