TereBox T2

Melody Zen rozšířil nabídku na Eurobirdu 9

| Tisk

logo Na transpondéru satelitu Eurobird 9 zahájila pravidelné vysílání v SD a HD formátu televizní stanice Melody Zen. Dnes o tom informovala společnost Eutelsat Communications. Melody Zen si vybral satelit Eurobird 9 k distribuci signálu napříč Evropou ve full HD a také standardním rozlišení v širokoúhlém obrazovém formátu 16:9. Signál stanice je uplinkován na Eurobird 9 z teleportu v Rambouillet, poblíž Paříže.

Melody Zen vysílá 24 hodiny denně 7 dní v týdnu programming s vodou jako klíčovým elementem s kombinací s krajinou, zen music, přírodní hudbou a metodami relaxace. Video signál je doprovázen třemi audio kanály: MelodyZen 100% čistý přírodní zvuk, MelodyZen Music a relaxační hudby MelodyZen.

Kanál Melody Zen se rozhodl pro satelit Eurobird 9 na rychle se rozvíjející nové orbitální pozici 9°E. S duo LNB mohou majitelé fixních satelitních souprav přijímat signály z hlavní pozice Eutelsatu - Hot Bird na 13°E a nově vznikající nabídku na 9°E. Obdobné řešení je populární v České republice a na Slovensku s příjmem pozic satelitů Astra na 19,2°E a 23,5°E.

Satelit Eurobird 9 v současné době vysílá mj. hudební stanice C-Music, indickou B4U Music a inovační tématické kanály jako je Luxe TV v SD i HD kvalitě. Přes pozici 9°E se vysílá i mezinárodní kanál švédské veřejnoprávní televize STV - STV Europa, který se rozhodl využít dobrého pokrytí signálem Evropy, Severní Afriky a Středního Východu. Dalším klientem na této pozici je portugalská pay-tv platforma TV TEL, která používá dva transpondéry pro zábavní a mezinárodní tématické kanály určené domácnostem v Portugalsku, Medeira a na Azorech.

logo "Výběrem Eutelsatu a nejnovější video platformy Eurobird 9 získají výhody ze silné primární sítě kabeloví operátoři a ADSL sítě napříč Evropou a současně pomůžeme zvýšit počet diváků, které budou přijímat orbitální pozici 9 stupňů východně," uvedl Bruno Lecluse, CEO stanice Melody Zen.

"Jsme potěšeni z rozšiřování nabídky programů na satelitu Eurobird 9 během pouhých osmi měsíců a v rostoucího zájmu spotřebitelů o příjem pozic 13°E a 9°E pro další expanzi programové nabídky," říká Olivier Milliés-Lacroix ze společnosti Eutelsat.

Technické parametry příjmu Melody Zen:satelit: Eurobird 9
kmitočet: 11,958 GHz
polarizace: vertikální
symbol rate: 27,500 Msps
FEC: 3/4
Rx protokol: DVB-S
modulace: QPSK

redakce

Vybrané články