TereBox T2

Digi TV: Slovak Sport TV2 vyřazen, odstartoval Digi Sport 2 v ČR

| Tisk

logo Z nabídky satelitní platformy Digi TV byl vyřazen slovenský sportovní kanál Slovak Sport TV2. Diváci české Digi TV mohou nyní sledovat druhý program z rodiny kanálů Digi Sport.

Slovak Sport TV2 byl součástí české nabídky Digi TV a původní Digi TV na Slovensku. Diváci tuto stanici v minulé sezóně 2013/2014 vyhledávali zejména kvůli vysílání přenosů z anglické fotbalové Premier League. Nejžádanější fotbalová soutěž světa se ale od nové sezóny vrací na kanály Digi Sport v Česku a na Slovensku. A zřejmě na základě těchto skutečností došlo k úpravě v distribuci MPEG-2 programů.

Na původní MPEG-2 pozici Slovak Sport TV2 se nyní vysílá program Digi Sport 2. Ten je nově poskytován i na českém trhu. Druhý program Digi Sportu se původně mohl vysílat jen na Slovensku. Vysílal totiž zápasy z Ligy Mistrů na které má exkluzivní vysílací práva jen pro Slovensko. Práva pro ČR drží jiní vysílatelé.

V rodině kanálů Digi Sport v Česku a na Slovensku došlo k zásadním změnám. Hlavní kanál se nyní jmenuje Digi Sport 1, druhý program Digi Sport 2. Oba se mohou vysílat v Česku i na Slovensku.

Bývalé stanice Digi Liga Majstrov 1 a Digi Liga Majstrov 2 byly přejmenovány na Digi Sport 3 a Digi Sport 4. Tyto stanice mohou sledovat jen zákazníci Digi TV a Magio Sat na Slovensku. Příležitostně vysílá i program Digi Sport 5, který vysílá na pozici Digi Info kanálu.

technické parametry - Digi Sport 2:

satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
kmitočet: 12,643 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
modulace: QPSK

ID: DIGI Sport 2 CZ
service ID: 2830
video PID: 613 (MPEG-2/SD)
audio PID: 846 česky, slovensky
CA: Nagra MA (Nagra Media Access)

Kanály Digi Sport drží vysílací práva k řadě atraktivním soutěžím, zejména k fotbalovým hokejovým a tenisovým turnajům.Program DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2:

Premier League, Ligue 1, Serie A, Fortuna Liga, Fed Cup, Davis Cup, nově světový tenis z Asie (tenisová Premier League)

Program DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4:

Liga mistrů UEFA, atletická Diamantová liga, česká hokejová Tipsport extraliga, Fortuna liga, Serie A, Ligue 1

redakce

Vybrané články