TereBox T2

Česká Digi TV spustila HD kanály, včetně Digi Sport 1 HD s Premier League

| Tisk

logo Provozovatel satelitní platformy DIGI TV v České republice, společnost DIGI Czech republic, rozšířil svoji programovou nabídku o první stanice ve vysokém rozlišení (HDTV). Diváci nyní mohou sledovat zápasy z Premier League v HD kvalitě.

První HD programy v české Digi TV

Česká Digi TV zařadila do své nabídky první stanice v HD kvalitě - sportovní stanice Digi Sport 1 HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD a dokumentární program National Geographic Channel HD. Všechny 4 HD programy jsou nyní zařazeny do základního balíčku DIGI bez navýšení ceny, tj. předplatné je 260,-Kč měsíčně.

Od nové sezóny 2014/15 je provozovatel sportovních kanálů Digi Sport opět držitelem práv k vysílání přímých přenosů a záznamů z nejpopulárnější fotbalové soutěže z anglické fotbalové Premier League. Hlavní přenosy tak mohou diváci sledovat na hlavním programu Digi Sport 1 v HD ale i v SD rozlišení.

Nové HD programy se vysílají z kapacity společnosti Slovak Telekom, která na Slovensku provozuje platformu pod stejnou značkou Digi TV a také Magio Sat.

Diváci Digi TV v České republice mohou poprvé sledovat HD programy. Pro sledování nových stanic potřebují nový HD přijímač Kaon Media.

Nový balíček Digi Mini

Digi TV nabízí zákazníkům v České republice nový balíček programů s názvem Digi Mini. Nový produkt má oslovit zejména klienty, kteří požadují přístup k hlavním českým programům. Vedle nich může přijímat i některé tématické programy.

Balíček Digi Mini je složen z programů ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, Nova, Nova Cinema, TV Fanda, Prima, Prima COOL, TV Barrandov a dále z lokalizovaných programů Minimax / C8, Viasat Nature a také z mezinárodních stanic Al Jazeera English, CCTV9 Document, CCTV News, Mooz Dance, Music Channel, Pro TV International, Sky Neews, Super One a UTV.Programový balíček Digi Mini nabízí operátor za 50,-Kč měsíčně.

Služba DIGI TV se vysílá ze satelitů Intelsat 10-02 (1°W) a Thor 6 (0,8°W). Pro sledování nabídky je zapotřebí předplatné a přijímací komplet od operátora.

redakce

Vybrané články