SK: TV Lux v 1. multiplexu, JOJ Cinema v nabídce placené Plustelky

| Tisk

logo Slovenské pozemní televizní vysílání doznalo několika změn. V prvním DVB-T multiplexu se objevila stanice TV Lux, placená televize Plustelka se rozšířila o program JOJ Cinema.

Žádaná televizní stanice TV LUX se přesouvá do prvního celoplošného multiplexu a stává se tím součástí bezplatné nabídky Volná telka. Stanice vysílá volně ( FTA) a to ve starším kompresním standardu MPEG-2. Znamená to, že vysílání mohou přijímat i domácnosti na starších set top boxech či televizorech, které mají podporu jen formátu MPEG-2.

Diváci, kteří doposud TV Lux sledovali ve 4. multiplexu, mají spustit automatické vyhledávání nových televizních stanic na televizoru či set top boxu. Stanice TV Lux se uloží na nové pozici.

Filmový kanál JOJ Cinema, jenž odstartoval pravidelné vysílání minulé pondělí, rozšířil svoji distribuci. Stanice se stala součástí placené pozemní televize Plustelka.JOJ Cinema byla umístěna do balíčku Plustelka štandard bez změny cen.

Připomeňme, že JOJ Cinema hodlá ročně přinést více než 50 titulů v premiéře, zhruba 90% videotéky budou tvořit filmy natočené od roku 2010.

redakce