Xtrend 1000

Multiplex 4: Prima Comedy Central spustila smyčku, Nova Cinema opustila tuto síť

| Tisk

logo Nový tématický kanál Prima Comedy Central spustil promo smyčku v celoplošném multiplexu 4. Ve stejné vysílací síti naopak skončila stanice Nova Cinema. Některé diváky bude čekat přeladění přijímače.

Prima COMEDY CENTRAL

logo Komediální a zábavní kanál Prima Comedy Central provozovatele MTV Networks zahájil testovací vysílání. Promo smyčka přináší ukázky z chystaných pořadů stanice. Pro sledování testovací smyčky je třeba proladit vysílací frekvenci multiplexu 4, případně provést automatické vyhledávání.


obrázek
Prima Comedy Central je společný projekt americké společnosti VIMN (Viacom International Media Networks) a FTV Prima. Program bude provozovat MTV Networks, vlastněná VIMN. FTV Prima propůjčuje nové stanice svoji značku a bude pro nový kanál zajišťovat prodej reklamy.


obrázek
VIMN provozuje své bezplatné kanály například v Německu či Velké Británii. Nyní bude mít jeden svůj FTA program také v České republice.


obrázek
Stanice Prima Comedy Central přejde na pravidelné vysílání 14.12.2015 v 15:00 hodin. Program bude dostupný v celoplošné síti 4 u operátora Digital Broadcasting. Očekává se, že se vysílání postupně objeví i u dalších operátorů kabelových a satelitních sítí.

Nova Cinema

logo Seriálový a filmový kanál Nova Cinema skončil v multiplexu 4. Stanice ukončila souběžné šíření ve dvou celoplošných DVB-T muxech. Vysílání Nova Cinema je nadále dostupné na klasickou pozemní anténu ale už jen v multiplexu 2, kde spustila svoji distribuci.

Pro mnoho diváků by proto neměl být problém najít v seznamu programů na televizoru či set top boxu ještě jednu programovou pozici, na které funguje program Nova Cinema.

Nova Cinema pokračuje v multiplexu 2 spolu s programy TV Nova, TV Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Multiplex 4 aktuálně obsahuje programy TV Fanda, TV Smíchov, TELKA, RELAX, REBEL, TV Mňam, TV Mňau a Prima COMEDY CENTRAL. Dále je v některých regionech šířen i regionální program. Vysílací platforma obsahuje ještě rozhlasovou stanici Rádio Čas.