Quantcast
TereBox T2

Mňau TV spustila promo smyčku v multiplexu 4, který opouští Nova Cinema

| Tisk

logo Nový tématický kanál pro domácí mazlíčky Mňau TV spustil svoji promo smyčku v celoplošném multiplexu 4. Ve stejném paketu skončí seriálový a filmový program Nova Cinema.

Mňau TV je zbrusu nový projekt společnosti CE Media s.r.o., provozovatele gastronomické a lifestylové stanice Mňam TV, která vysílá terestricky i prostřednictvím kabelových a satelitních operátorů.

Podle licenčních podmínek se bude jednat o stanici, která se bude zaměřovat na domácí zvířata - primárně bude o psech, kočkách, koních a dalších zvířatech, které obklopují náš svět. Potřebnou vysílací licenci získal provozovatel na říjnovém zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).


obrázek

Mňau TV má vysílat 24 hodiny denně a v českém jazyce. Druhý kanál provozovatele má posílit pozici na trhu. Konkrétní termín startu není v demo smyčce uveden - pouze obecně "již brzy".

Kanál Mňau TV testuje multiplexu 4 u společnosti Digital Broadcasting. Jde o stejný multiplex, který již šíří sesterskou stanici Mňam TV ale i programy skupiny Nova (TV Fanda, TV Smíchov, TELKA) a dále stanice Relax, Rebel.
obrázek

V multiplexu 4 dochází zároveň k další změně - v této vysílací síti končí seriálový a filmový kanál Nova Cinema. Vysílání zde bude ukončeno k 7.12.2015. Informace se již objevuje v EPG. Diváci mají pár dní na přeladění televizního přijímače či set top boxu na správnou programovou pozici z multiplexu 2, která bude jediným muxem, kde bude možné tuto stanici naladit.

Nova Cinema uvolní kapacitu pro nový zábavní a komediální kanál Prima Comedy Central. Jde o společný projekt FTV Prima a VIMN (Viacom International Media Networks). FTV Prima nové stanici propůjčí své jméno a zajistí prodej reklamy, obsah bude dodávat VIMN. Koncern Viacom bude mít na českém trhu první bezplatný program dostupný na klasickou pozemní anténu.

Prima Comedy Central se bude vysílat v multiplexu 4. Výhledově i na satelitu - licenci pro satelitní vysílání získal provozovatel v tomto týdnu.

Start stanice Prima Comedy Central je naplánován na 14.12.2015.

redakce

Reklama
Vybrané články