TereBox T2

Nova Gold, Nova 2, Prima MAX a PLUS HD testují ve freeSATu

| Tisk

logo Česká a slovenská nabídka satelitní placené televize freeSAT se pravděpodobně brzy rozšíří o další programy. Programy Nova 2, Nova Gold a PLUS HD mají připojené kryptovací systémy, které používá operátor UPC DTH. Vedle toho se program Prima MAX objevil na jiné kapacitě operátora Slovak Telekom (ST), který poskytuje modulaci tohoto programu.

Zatímco programy Nova 2, Nova Gold a Prima MAX se stanou součástí české nabídky freeSATu, program JOJ PLUS HD zamíří do slovenské nabídky tohoto operátora. Zařazení těchto programů do nabídky zatím operátorem nebylo potvrzeno. Příjem programů zatím není možný.

Nova 2, Nova Gold a PLUS HD mají připojené kryptovací systémy, které používá UPC DTH - tedy Irdeto (CAID 0D97, 0653), Nagra MA (CAID 1815) a Conax (CAID 0B02). Program Prima MAX se již na pozici 0,8°W/1°W vysílal. Byl ale umístěn na kapacitě satelitu Intelsat 10-02 (1°W). Nyní se vysílá z nové frekvence ze satelitu Thor 6 (0,8°W), čímž se zajistí ještě lepší příjmové podmínky na parabolách menších rozměrů.

technické parametry - Nova 2, Nova Gold, Prima MAX:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,380 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norna: DVB-S2
modulace: 8PSK

technické parametry - JOJ PLUS HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,054 GHz
polarizace: horizontální


SR: 30000
FEC: 3/4
norna: DVB-S2
modulace: 8PSK

Všechny programové novinky se vysílají v MPEG-4 (H.264/AVC). Pro příjem tedy bude nutný přijímač s podporou tohoto video kodeku.

Nova 2, Nova Gold a Prima MAX budou pro zákazníky freeSATu zbrusu nové programy a rozšíření nabídky. V případě PLUS HD půjde o zkvalitnění programové nabídky - abonenti budou moci vedle SD verze JOJ PLUS moci sledovat program v technicky dokonalejším přenosu - v HD.

redakce

Vybrané články