Quantcast

T-Mobile koupil maloobchodní část ČRa

| redakce | tisk

Největší domácí mobilní operátor T-Mobile koupil část Českých Radiokomunikací (ČRa), která poskytuje maloobchodní telekomunikační služby koncovým zákazníkům. Uvedli to zástupci firem na tiskové konferenci. Finanční detaily nezbyly zveřejněny.

Internetové a hlasové služby ČRa využívá přes 170 tisíc zákazníků.

T-Mobile díky této transakci bude moci nabízet fixní telekomunikační služby, které firmě doposud přeprodávali jiní operátoři. Firma se zároveň stane jedničkou mezi alternativními operátory s ADSL.

ČRa se nyní zaměří na své klíčové oblasti podnikání - vysílací služby a telekomunikační služby pro firemní zákazníky.

Součástí transakce bude prodej aktiv v segmentech malých a středních firem, živnostníků a rezidenčních zákazníků, i převzetí části zaměstnanců Českých Radiokomunikací. Společnosti rovněž podepsaly smlouvy o spolupráci na poskytování služeb po přechodnou dobu. Dohodu subjektů ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

zdroj: Novinky.cz/ČTK





Reklama




Vybrané články